Kontakt
Poradniki
Wyszukiwarka
A-Z
JN » Życie społeczne
Czytaj: Życie społeczne
Jak napisać apel?
Apel to publiczna wypowiedź lub pismo skierowane do jakiejś zbiorowości z prośbą o udzielenie pomocy, podjęcie określonego działania. Może być ogłoszony w formie przemówienia, ogłoszenia, plakatu itp.

Jak napisać bilecik?
Bilecik to ozdobna karteczka najczęściej dołączana do kwiatów. Piszemy na niej komu i z jakiej okazji przesyłamy kwiaty. Tekst jest krótki.

Jak napisać laudację?
Laudacja to mowa pochwalna eksponująca zalety jakiejś osoby, wygłaszana z okazji jubileuszu, wręczenia nagrody lub nadania tytułu, np. doktora honoris causa.

Jak napisać mowę pogrzebową?
Mowa pogrzebowa to przemówienie wygłaszane podczas uroczystości pogrzebowych. Obowiązuje zasada, że o zmarłym należy mówić tylko dobrze.

Jak napisać mowę weselną?
Mowa weselna to przemówienie wygłaszane w trakcie wesela. Najczęściej na jego początku. Jest skierowana do nowożeńców, ich rodziców i gości. Wygłaszana jest z pamięci.

Jak napisać nekrolog?
Nekrolog jest to oficjalne zawiadomienie o śmierci danej osoby podane do publicznej wiadomości, np. w gazecie, radiu, Internecie, itp.

Jak napisać odezwę?
Odezwa to gatunek wypowiedzi użytkowej o charakterze apelacyjnym, przekonującym i perswazyjnym. Jest skierowana do szerszego grona odbiorców. Bywa pisana przez zbiorowego autora.

Jak napisać ogłoszenie?
Ogłoszenie to pismo użytkowe o charakterze informacyjnym. Służy do poinformowania odbiorcy o sprzedaży, kupnie, organizowanych imprezach, zagubieniu czegoś.

Jak napisać petycję?
Petycja to pismo zawierające prośbę lub postulaty skierowane do władz, wystosowane przez jakąś zbiorowość. Jest podpisane przez członków tej zbiorowości.

Jak napisać post na fan page?
Serwisy społecznościowe pełnią we współczesnym świecie ważną rolę i coraz częściej są aktywnie wykorzystywane przez firmy, czy inne organizacje, a także hobbystów, pasjonatów, aby zwiększyć sprzedaż, nawiązać kontakt z większą liczbą odbiorców, zyskać uwagę, namówić do swoich racji itp.

Jak napisać powitanie?
Powitanie to zwrot grzecznościowy (lub gest), zwykle rozpoczynający spotkanie lub wypowiedź oficjalną. Może mieć formę krótkiego przemówienia.

Jak napisać skargę?
Skarga jest to pismo kierowane do jakiejś instytucji. Nadawca pisze skargę gdy chce interweniować w konkretnej sprawie, powiadomić o zdarzeniu uznanym przez niego za krzywdzące i oczekuje interwencji adresata.

Jak napisać statut fundacji?
Fundacja jest powoływana do życia na podstawie oświadczenia woli fundatora, złożonego w postaci aktu notarialnego. Podlega obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Jak napisać wpis do księgi gości?
Księga gości to zbiór wpisów różnych autorów, którzy w ten sposób chcą zostawić ślad swojej obecności w jakimś miejscu. Ma charakter pochwały.

Jak napisać wpis do księgi kondolencyjnej?
Księga kondolencyjna to zbiór wpisów różnych autorów, którzy w ten sposób chcą dać wyraz swojej pamięci z powodu jakiegoś tragicznego wydarzenia.
Znajdź nas na Facebooku
Popularne
· Jak zaadresować kopertę? [509074]
· Jak napisać upoważnienie? [427824]
· Jak napisać recenzję? (1z2) [199891]
· Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron [167715]
· Jak napisać notatkę służbową? [160599]
· Jak napisać życiorys? [154434]
· Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę? (1z2) [146405]
· Jak napisać sprawozdanie? [119782]
· Jak napisać list? [99942]
· Jak napisać podanie? [94856]
Ostatnio dodane
· Jak napisać pozew o alimenty dla dziecka?
· Jak napisać list z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej?
· Jak sformułować cele marketingowe?
· Jak napisać wizję firmy?
· Jak napisać profil idealnego kandydata na stanowisko pracy?
· Jak napisać opis stanowiska pracy?
· Analiza SWOT (4z4)
· Analiza SWOT (3z4)
· Analiza SWOT (2z4)