Strona główna Firma Co to jest certyfikat SSL?

Co to jest certyfikat SSL?

PODZIEL SIĘ

Secure Socket Layer, bo tak brzmi pełne określenie popularnego skrótu SSL, odnosi się do nazewnictwa jednego z powszechnie znanych certyfikatów szyfrujących połączenie internetowe w momencie przesyłu danych. Jest to niesamowicie skuteczna forma ochrony na linii serwer-użytkownik, która ogranicza ryzyko wykradnięcia poufnych informacji. Co warto wiedzieć na ten temat więcej? Czy rzeczywiście jest to możliwość zredukowania ewentualnego zagrożenia? Sprawdź w dalszych fragmentach.

Nieco historii
Secure Socket Layer, czy jak ktoś woli bardziej pospolicie – certyfikat SSL, wprowadzony został przez ekipę zatrudnioną w przedsiębiorstwie Netscape. Miało to miejsce w 1994 roku i celem było zapewnienie kompleksowego zaszyfrowania personaliów. Udało się, misja zakończyła się powodzeniem, a dziś ten rodzaj specyficznej „osłony” połączenia www jak najbardziej się sprawdza. Dotychczas nie wykryto żadnego przypadku odszyfrowania danych w ten sposób zabezpieczonych. Co z tego wynika? Z pewnością trafny będzie wniosek, że zaopatrzenie się w certyfikat SSL jest równoznaczne z zapewnieniem witrynie maksymalnej ochrony. To natomiast możliwe jest za sprawą 256-bitowego klucza AES. W praktyce, proces szyfrowania następuje między sprzętem komputerowym internauty korzystającego z konkretnej strony a tą stroną. Certyfikat SSL nabywa się w solidnych firmach takich jak Linuxpl.com, która oferuje nie tylko rozmaite warianty omawianych zabezpieczeń, ale także bardzo często proponuje swym klientom akcje rabatowe.

Określone zalety
Pozytywem wynikającym z posiadania certyfikatu SSL jest przede wszystkim zapewnienie pełnej poufności danych. Co więcej, mowa tu także o ich integralności, ponieważ nie ma szans na wprowadzenie jakichkolwiek zmian, a nawet gdyby ktoś próbował, certyfikat natychmiast to wyłapuje. Wreszcie, posiadając tę formę ochrony, mamy pewność, że nasza strona www będzie lepiej postrzegana przez roboty i to korzystnie wpłynie na jej wyniki pozycjonowania, przekładając się tym samym na wyższe miejsce w rankingach Google.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here