Strona główna Firma Diamenty, czyli ekskluzywna inwestycja długoterminowa

Diamenty, czyli ekskluzywna inwestycja długoterminowa

Diament – drogocenny kamień szlachetny, uwielbiany przez kobiety. Kojarzony z ogromnym bogactwem i luksusem. Ale te piękne kamienie, to także jedna z form inwestowania swojego kapitału. Kto i jak może inwestować w diamenty?

Czy inwestycja w diamenty jest opłacalna?

Niezależnie od wysokości sum, którymi obraca dany inwestor, czy nawet osoba fizyczna, każdy może ulokować swój kapitał kupując diamenty. Przy czym, inwestycja ta jest najbardziej opłacalna przy długoterminowych lokatach. Co ważne, jest ona również stabilna, gdyż wartość tych drogocennych kamieni stale rośnie – czasem szybciej, a czasem wolniej, ale nie spada.

Co wpływa na wartość diamentów?

Ceny diamentów uzależnione są przede wszystkim od ich parametrów, w tym m.in. czystości, masy, barwy, szlifu. Ich wzrost jest różny – odpowiedni dla kamieni jednokaratowych oraz tych większych – trzykaratowych i pięciokaratowych. Diamenty wyceniane są w dolarach, więc wiąże się to niejako z ryzykiem kursowym, ale również ma to wpływ na dodatkowe zyski z inwestycji. Ceny tych kamieni szlachetnych utrzymują się zawsze na wysokim poziomie. Podobnie, jak w przypadku złota, często inwestuje się w nie ze względu na zabezpieczenie w ciężkich czasach kryzysów na świecie, zarówno tych ekonomicznych, jak również politycznych i gospodarczych. Zaraz obok złota jest to zdecydowanie najbardziej opłacalna lokata.

Inwestycja uznawana na całym świecie

Inwestycje w diamenty uznaje się na całym świecie, są one akceptowalne nawet w najdalszych zakątkach naszego globu. Diament podobnie, jak złoto czy srebro może być uznawany jako  międzynarodowa waluta. Można go wymieniać w kantorach, czy punktach skupu złota bez względu na szerokość geograficzną.

Inwestorzy rozważający zakup diamentów niekiedy rezygnują z tej formy lokowania kapitału, w przeświadczeniu, że do właściwej ich wyceny konieczna jest specjalistyczna wiedza. Nie jest jednak prawdą – dzięki międzynarodowemu systemowi certyfikacji, pełna informacja dostępna jest dla każdego.

Każdy diament posiada certyfikat określający jego parametry, wraz z numerem naniesiony również laserowo na kamień (jest widoczny pod mikroskopem). Dzięki temu mamy pewność, że dany certyfikat dotyczy dokładnie naszego diamentu.

Certyfikaty wydaje wiele firm, jednak tylko cztery z nich –  GIA, HRD, IGI oraz EGL – gwarantują, że posiadając ich certyfikat nie zostanie poddany w wątpliwość. To uznane przedsiębiorstwa, istniejące już ponad 100 lat – stąd legitymując kamień ich certyfikatem, wystarczy że nabywca sprawdzi zgodność numeru z kamienia i certyfikatu, a potem od razu wypłaci nam pieniądze.

Diament jako alternatywa innych form inwestycji

Spośród wszystkich kamieni szlachetnych to właśnie diament jest tym najcenniejszym. Wartość diamentów systematycznie rośnie ze względu na rosnący już od dziesiątek lat popyt na ten surowiec. Z tego powodu coraz częściej inwestorzy kupują diamenty jako alternatywę wobec innych możliwości inwestycyjnych, takich jak chociażby papiery wartościowe. Daje im to możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków, wyższych niż zakładane. Zatem inwestor może być pewien, że jako coś trwałego – diament zapewni mu bezpieczeństwo, nawet w nagłych przypadkach i nieprzychylnych sytuacjach życiowych. Jego proces sprzedaży trwa o wiele krócej niż innych dóbr, takich jak papiery wartościowe, antyki, czy też nieruchomości.

Zakup diamentów należy do najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych inwestycji, gdyż nie niesie ze sobą ryzyka. Wartość tych niezwykłych kamieni szlachetnych rośnie, a szybkość tego wzrostu zależy głównie od sytuacji gospodarczej na świecie.

Fot.: Macroscopic Solutions / Foter.com / CC BY-NC

Współpraca:
Materiał zrealizowano we współpracy z Mennicą Staropolską zajmującą się sprzedażą złota i innych metali szlachetnych.

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj