Strona główna Kariera Dobry copywriter – czego SEO wymaga od tekstów pisanych na zlecenie?

Dobry copywriter – czego SEO wymaga od tekstów pisanych na zlecenie?

PODZIEL SIĘ

Pisanie tekstów na zlecenie jest powszechnie stosowaną praktyką. Osoby, które takich tekstów potrzebują chcą również, aby ich treści były łatwe do odnalezienia w internecie. Copywriting SEO jest zatem dobrym rozwiązaniem, które zadowoli i czytelników i roboty wyszukiwarki. Znalezienie dobrego copywritera, który ma warsztat pisarski na odpowiednim poziomie i jednocześnie rozumie zasady SEO może być wyzwaniem. Sprawdź jakie są pożądane cechy dobrego copywritera i czym jest copywriting SEO.

Copywriting a copywriting SEO – jak bardzo się różnią?

Zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju treści jest codziennością marketingu internetowego, ale i nie tylko. Naturalnym procesem było więc powstanie zawodu copywritera, który te treści miał tworzyć. Copywriting w najprostszym ujęciu jest tworzeniem wszelkich tekstów marketingowych, czy to sloganów, spotów reklamowych czy artykułów. Ma na celu pisanie unikalnych tekstów o charakterze reklamowym. SEO copywriting to przygotowywanie tekstów na potrzeby pozycjonowania. Wachlarz takich tekstów jest ogromny. Mogą to być zarówno precle, teksty zapleczowe, wpisy do katalogów, opisy produktów dla sklepów internetowych czy artykuły na blogi. Sam copywriting czy copywriting seo powinien czemuś służyć. Celem może być zwiększenie sprzedaży, nakłonienie do zakupu czy wskoczenie na wysokie miejsce w rankingu wyszukiwania. Wszystko to dzięki słowu pisanemu!

Czasami podkreśla się, że copywriting SEO skupia się na pisaniu tekstów z zupełnie innej strony, bo musi być dostosowany do wymagań wyszukiwarki. Można jednak powiedzieć, że copywriting SEO bierze wszystko to co najlepsze w copywritingu, a dodatkowo faktycznie dostosowuje treść pod wyszukiwarkę.

Copywriting SEO i jego wpływ na pozycjonowanie

W pisaniu tekstów SEO wielokrotnie podkreśla się istotę słów kluczowych. Wynika to z prostego faktu, że słowa kluczowe pozwalają na znalezienie się witryny wysoko w wynikach wyszukiwania. Należy jednak pamiętać o wysokiej jakości contentu, która przede wszystkim jest doceniana przez Google, ale także pozwoli na zatrzymanie użytkownika na stronie. Strony internetowe firm również potrzebują wartościowego i interesującego contentu. Od czasu wprowadzenia przez Google algorytmu panda, który sprawdza zawartość stron pod kątem jakości treści, warto przykładać wagę do wartości merytorycznej tego co umieszczamy na stronie. Dzięki dobrze napisanemu tekstowi SEO zwiększa się szanse na odnalezienie przez użytkowników i dobrą pozycję w rankingu wyszukiwarki.

Dobry copywriter SEO – pożądane cechy

 1. Posiada wiedzę z zakresu pozycjonowania stron internetowych
  Pisanie treści umieszczanych w wirtualnej rzeczywistości wymaga znajomości zasad pozycjonowania. W końcu głównym celem tych treści jest wzmocnienie witryny i polepszenie jej miejsca w rankingu Google. Warto również pamiętać, że SEO to nie tylko wiedza techniczna. Rozmieszczenie słów kluczowych ma znaczenie, ale równocześnie powinny być one użyte w sposób naturalny. Optymalizacja tekstu pod wyszukiwarkę sprawia, że jest on czytelny dla robotów, ale nie można zapomnieć o czytelnikach. Dobry copywriter nie traktuje zatem fraz kluczowych jako zła koniecznego, wręcz przeciwnie – jako skuteczną broń dotarcia do użytkowników!

 2. Tworzy merytoryczne i ciekawe treści
  Google stawia na jakość treści, co podkreślone jest w podstawowych zasadach w supporcie google. Zatem skoro wyszukiwarka docenia dobre treści, tym bardziej docenią je odbiorcy. Dodatkowo wartościowy tekst jest w stanie zatrzymać użytkownika na stronie. Tym samym zwiększyć jego czas przebywania na stronie, co jest ważnym sygnałem dla Google i w konsekwencji jest nagradzane wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania. Merytoryczne i ciekawe treści mają pozwolić czytelnikom uzyskać odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

 3. Ma warsztat pisarski
  Dobry copywriter umie pisać. Banał? Oczywistość? Być może! Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy na rynku można znaleźć wiele ofert dla copywriterów, znalezienie takiego, który faktycznie zna się na rzeczy może być nie lada wyzwaniem! Warto sprawdzić takiego copywritera i jego umiejętności. Osoby, które zajmują się pisaniem tekstów na zlecenie profesjonalnie, wiedzą jak ważne jest tworzenie portfolio i rozwijanie swojego warsztatu.

 4. Poświęca czas na przygotowanie się do pisania
  Research, czytanie, zbieranie informacji to podstawa pracy copywritera. Im większa wiedza na dany temat tym bardziej wartościowy artykuł. Nie warto się również zamykać w przekonaniu, że po napisaniu kilkudziesięciu tekstów na dany temat jest już się ekspertem w danej dziedzinie. Poszerzanie swojej wiedzy może pozwolić na spojrzenie na konkretny temat z zupełnie nowej, świeższej perspektywy.

https://www.eactive.pl/


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here