Kontakt
Poradniki
Wyszukiwarka
A-Z
Jak to poprawnie napisać?
Piszesz w swoim życiu różne teksty. Jedne są do pracy, inne do szkoły, urzędu, na studia. Mają charakter osobisty lub formalny. Są mniej lub bardziej twórcze, a czasem zupełnie prozaiczne.

Jest to: list, życiorys, prezentacja, sprawozdanie, upoważnienie, wypowiedzenie, referat, konspekt, skarga, gratulacje, podziękowania, kondolencje. Można wymieniać prawie w nieskończoność.

Jednak słowem pisanym rządzą określone prawidłowości. Nie zawsze je znasz, o niektórych do tej pory nawet nie słyszałeś/aś, ale pomimo to zdajesz sobie sprawę, że ich znajomość jest Ci potrzebna. Być może jesteś osobą ciekawą. Taką, która zawsze chce wiedzieć co z czym i jak. Zadajesz wiele pytań, lecz nie możesz uzyskać na nie jasnych i jednoznacznych odpowiedzi.

Zastanawiasz się jak sobie z tym wszystkim poradzić. Chciałbyś/chciałabyś wiedzieć co zrobić, aby pisać lepiej niż inni, poprawnie, bardziej estetycznie. Chcesz wiedzieć jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, jak zaimponować szefowi, kolegom, rodzinie, wydawcy, a także co najważniejsze samemu sobie.

Może być też tak, że zwyczajnie wpadasz w panikę, ponieważ przyszło Ci napisać jakiś tekst, wygłosić mowę, napisać ogłoszenie. Nie wiesz jak się do tego zabrać, co uwzględnić, a czego nie i w jaki sposób to powinno wyglądać.

Dla takich osób powstała stona JakNapisac.com. Poszczególne pisma zostały uporządkowane alfabetycznie (zakładka "A-Z"), aby ułatwić ich znalezienie. Przed skorzystaniem ze strony warto przeczytać "Warunki korzystania".

Najnowsze artykuły z kategorii

Praca

Jak napisać wniosek o indywidu...
Według art. 142 Kodeksu pracy na pisemny wniosek pracownika pracodawca może ustalić indywidualny rozkład jego czasu pracy w ramach systemu czasu pracy, którym pracownik jest objęty.
Czytaj więcej

Studia

Jak napisać zgłosznie?
Zgłoszenie to oficjalne pismo wysyłane w celu poinformowania odbiorcy o chęci uczestnictwa w wydarzeniu, konferencji, szkoleniu, wolontariacie itp. Może być przygotowywane samodzielnie (w formie li...
Czytaj więcej

Recenzje poradników

Pisma i umowy w firmie. Iwona ...
W 2013 r. ukazało się nakładem Wydawnictwa C.H. Beck kolejne wydanie książki pt. \"Pisma i umowy w firmie\". W stosunku do poprzednich tomów zostało ono wzbogacone o informacje dotyczące redagowani...
Czytaj więcej
Znajdź nas na Facebooku
Popularne
· Jak zaadresować kopertę? [509323]
· Jak napisać upoważnienie? [428132]
· Jak napisać recenzję? (1z2) [199970]
· Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron [167799]
· Jak napisać notatkę służbową? [160651]
· Jak napisać życiorys? [154523]
· Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę? (1z2) [146633]
· Jak napisać sprawozdanie? [120026]
· Jak napisać list? [100155]
· Jak napisać podanie? [95053]
Ostatnio dodane
· Jak napisać pozew o alimenty dla dziecka?
· Jak napisać list z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej?
· Jak sformułować cele marketingowe?
· Jak napisać wizję firmy?
· Jak napisać profil idealnego kandydata na stanowisko pracy?
· Jak napisać opis stanowiska pracy?
· Analiza SWOT (4z4)
· Analiza SWOT (3z4)
· Analiza SWOT (2z4)