Kontakt
Poradniki
Wyszukiwarka
A-Z
Jak to poprawnie napisać?
Piszesz w swoim życiu różne teksty. Jedne są do pracy, inne do szkoły, urzędu, na studia. Mają charakter osobisty lub formalny. Są mniej lub bardziej twórcze, a czasem zupełnie prozaiczne.

Jest to: list, życiorys, prezentacja, sprawozdanie, upoważnienie, wypowiedzenie, referat, konspekt, skarga, gratulacje, podziękowania, kondolencje. Można wymieniać prawie w nieskończoność.

Jednak słowem pisanym rządzą określone prawidłowości. Nie zawsze je znasz, o niektórych do tej pory nawet nie słyszałeś/aś, ale pomimo to zdajesz sobie sprawę, że ich znajomość jest Ci potrzebna. Być może jesteś osobą ciekawą. Taką, która zawsze chce wiedzieć co z czym i jak. Zadajesz wiele pytań, lecz nie możesz uzyskać na nie jasnych i jednoznacznych odpowiedzi.

Zastanawiasz się jak sobie z tym wszystkim poradzić. Chciałbyś/chciałabyś wiedzieć co zrobić, aby pisać lepiej niż inni, poprawnie, bardziej estetycznie. Chcesz wiedzieć jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, jak zaimponować szefowi, kolegom, rodzinie, wydawcy, a także co najważniejsze samemu sobie.

Może być też tak, że zwyczajnie wpadasz w panikę, ponieważ przyszło Ci napisać jakiś tekst, wygłosić mowę, napisać ogłoszenie. Nie wiesz jak się do tego zabrać, co uwzględnić, a czego nie i w jaki sposób to powinno wyglądać.

Dla takich osób powstała stona JakNapisac.com. Poszczególne pisma zostały uporządkowane alfabetycznie (zakładka "A-Z"), aby ułatwić ich znalezienie. Przed skorzystaniem ze strony warto przeczytać "Warunki korzystania".

Najnowsze artykuły z kategorii

Praca

Jak napisać plan urlopów?
Według art. 163 Kodeksu pracy urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku p...
Czytaj więcej

Studia

Jak napisać zgłosznie?
Zgłoszenie to oficjalne pismo wysyłane w celu poinformowania odbiorcy o chęci uczestnictwa w wydarzeniu, konferencji, szkoleniu, wolontariacie itp. Może być przygotowywane samodzielnie (w formie li...
Czytaj więcej

Recenzje poradników

Myślenie strategiczne. Avinash...
Według książki \"Myślenie strategiczne. Jak zapewnić sobie przewagę w biznesie, polityce i życiu prywatnym\" myślenie strategiczne jest sztuką, która polega na przechytrzeniu przeciwnika, wiedząc ż...
Czytaj więcej
Znajdź nas na Facebooku
Popularne
· Jak zaadresować kopertę? [454608]
· Jak napisać upoważnienie? [359816]
· Jak napisać recenzję? (1z2) [186582]
· Jak napisać notatkę służbową? [147872]
· Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron [136238]
· Jak napisać życiorys? [118956]
· Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę? (1z2) [110582]
· Jak napisać sprawozdanie? [102029]
· Jak to poprawnie napisać? Ewa Wolańska i in. [85625]
· Jak napisać list? [80903]
Ostatnio dodane
· Myślenie strategiczne. Avinash K. Dixit i Barry J. Nalebuff
· Jak napisać plan urlopów?
· Rafał Styczyński. Leksykon kadrowego
· Wzory umów i pism w działalności gospodarczej. Waldemar Podel
· Jak napisać zgłosznie?
· Jak napisać ulotkę reklamową?
· Jak napisać indeks?
· Jak napisać harmonogram? (3z3)
· Jak napisać harmonogram? (2z3)