Strona główna Inne Jak napisać powitanie?

Jak napisać powitanie?

Zobacz jak napisać powitanie, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj się z przykładami powitań.

Powitanie

Powitanie to zwrot grzecznościowy (lub gest), zwykle rozpoczynający spotkanie lub wypowiedź oficjalną. Może mieć formę krótkiego przemówienia.

W powitaniu na stronie WWW występuje najczęściej informacja o właścicielu strony, jej zawartości tematycznej, etapie tworzenia itp.

Układ

  1. Kto wita;

  2. Słowo „Witam”;

  3. Kogo wita;

  4. Zwroty grzecznościowe, gratulacje, życzenia.

Przykład 1. Powitanie na konferencji

Źródło: http://www.katolickie.media.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout= blog&id=67&Itemid=155

Powitanie na konferencji – przykład

SŁOWO POWITANIA

Szanowni Państwo, witam wszystkich z wielką estymą, szacunkiem i cieszę się, że znowu spotykamy się w tak licznym gronie – spotykamy się już po raz czwarty. Tym razem tematem wiodącym naszej konferencji jest manipulacja. „Manipulacja, jako kłamstwo zorganizowane” – taki jest motyw przewodni naszej konferencji.

Czym jest manipulacja? To termin, który wbrew pozorom, nie pojawił się w ostatnich latach. Początkowo miał nawet pozytywną konotację a kojarzony był z podstępem, manewrem wojskowym. I dopiero od kilkuset lat pojawiły się negatywne skojarzenia.

O wielorakich aspektach manipulacji będą mówili nasi znakomici goście. Pozwoli to nam uzmysłowić skalę presji, jaka jest wywierana na naszą świadomość, intelekt. Wiedza o metodach i środkach manipulowania ludźmi pozwoli nam, mam taką nadzieję, uniknąć niebezpieczeństw postępowania zgodnie z zaleceniami dysponentów politycznych i finansowych kierowanymi do mediów. To spotkanie służy temu celowi.

Pozwólcie Państwo, że w imieniu nas wszystkich powitam głównego patrona naszych spotkań – Metropolitę łódzkiego – ks. arcybiskupa Władysława Ziółka. Wśród nas jest ojciec chrzestny naszych wszystkich (czterech już) medialnych spotkań – ks. biskup Adam Lepa. Witam serdecznie gospodarza miejsca – prorektora Wyższego Seminarium Duchownego – ks. Dariusza Kucharskiego. Z prawdziwą przyjemnością witam wiceprezydenta miasta Łodzi, który reprezentuje głównego sponsora finansowego naszych spotkań – pana prezydenta Łukasza Magina. Witam naszego kolegę z Zarządu Głównego KSD – ks. Kazimierza Kurka.

Drodzy Państwo, nie będę ukrywał, jestem szczęśliwy, że Państwo tu jesteście. W imieniu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Łodzi witam wszystkich serdecznie. Konferencja nasza jest rozpoczęta.

Jako pierwszego poproszę o zabranie głosu ks. arcybiskupa Władysława Ziółka.

Przykład 2. Powitanie na stronie internetowej

Źródło: http://www.kas.de/polen/pl/

Powitanie na stronie internetowej – przykład

WITAMY

„Jedność Europy była marzeniem nielicznych i nadzieją wielu. Dziś jest dla wszystkich koniecznością” (Konrad Adenauer). Witamy na stronie internetowej pierwszego przedstawicielstwa Fundacji Konrada Adeanuera w krajach byłego „bloku wschodniego”. Otwarcie 1989 r. to wyraz uznania dla walki Polaków o wolność, demokrację i prawa człowieka w Europie.

Przykład 3. Powitanie gości konferencji w Internecie

Źródło: http://uranos.cto.us.edu.pl/~rozmowa/powitanie.htm

Powitanie gości konferencji w Internecie – przykład

Szanowni Państwo,

Rozpoczyna się pierwsza językoznawcza konferencja w Internecie zorganizowana przez Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Witamy serdecznie wszystkich Państwa, którzy zdecydowali się na udział w niej. Witamy równie serdecznie Panie i Panów, którzy wezmą udział w dyskusjach. Witamy też naszych Gości, którzy zechcą odwiedzić naszą witrynę. Mamy nadzieję, że ta forma spotkania zyska Państwa przychylność.

Przyjęliśmy układ referatów według porządku alfabetycznego nazwisk Autorów.

Zachęcamy do wielokrotnego zaglądania do nas, ponieważ sporo tekstów dotrze w późniejszym terminie, a więc pełny obraz konferencji będziemy mieć pod koniec maja.

Życzymy owocnych obrad.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj