Strona główna Inne Jak postawić pierwsze kroki na rynku inwestycyjnym?

Jak postawić pierwsze kroki na rynku inwestycyjnym?

Dużo mówi się o tym, że trading nie jest dla każdego. Jednak jak możesz to ocenić, jeśli nigdy nie próbowałeś? Zachęcamy Cię do postawienia pierwszych kroków w inwestowaniu. Dzięki temu rozwiejesz swoje wątpliwości, a może nawet rozpoczniesz przygodę życia?

Skąd uczyć się inwestowania?

1. Fora dyskusyjne

Internet to skarbnica wiedzy o inwestowaniu. Warto czytać wpisy innych traderów i uczyć się na ich błędach. Szukaj wiedzy na forach oraz profesjonalnych blogach.

2. Książki

Przeczytaj kilka książek na temat analizy technicznej oraz psychologii inwestowania. Zwróć uwagę na autora pozycji. Najlepiej jeśli jest praktykiem, a nie tylko przekazuje zdobytą teorię dalej.

3. Szkolenia i seminaria

Masz do wyboru całą gamę szkoleń stacjonarnych oraz online. Wykorzystaj tą szansę, aby porozmawiać z ekspertami. Nie ma lepszej drogi niż nauczenie się handlu od kogoś, kto odniósł już sukces w tradingu.

4. Konta demonstracyjne

Wykorzystaj platformy tradingowe oferujące konta demo, aby ćwiczyć swoje umiejętności bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

Stwórz własną strategię inwestycyjną

Kiedy już zdobędziesz podstawową wiedzę, przychodzi czas na samodzielne wnioski i obserwację rynku. Nikt nie stworzy za Ciebie Twojej strategii inwestycyjnej. Zagłąb się w wyniki historyczne, a potem odnoś swoje spostrzeżenia do aktualnych realiów. Stwórz folder, w którym będziesz gromadzić swoje przemyślenia i wychwycone schematy. Zarezerwuj codziennie czas na obserwacje i analizy.

W praktyce większość początkujących inwestorów twierdzi, że nie potrzebuje pomocy i zaczyna trading bez przygotowań. Prawdopodobnie dlatego tylko 10% początkujących inwestorów utrzymuje się na rynku. Pozostałe 90% osób prędzej czy później porzuca inwestowanie zniechęcone kolejnymi nieudanymi próbami. Nie bądź jednym z tych traderów, które gubi wysokie ego i arogancja. Tak jak w każdym innym zawodzie, w tradingu potrzebujesz odpowiedniego przeszkolenia i wsparcia, zanim zaczniesz odnosić sukcesy.

Jak postawić pierwsze kroki na rynku inwestycyjnym?

Jak możesz ułatwić sobie trading?

Czasami mimo długich przygotowań i szczerych chęci trading nie przynosi zadowalających chęci. Wtedy warto zastanowić się, czy lepiej zrezygnować z inwestowania, czy poszukać profesjonalnego wsparcia.

Jeśli poszukujesz pomocy na rynku kryptowalut, polecamy Ci kryptoboty. Oprogramowanie tego typu wyróżnia przede wszystkim łatwość obsługi. Automatyczne transakcje to oszczędność czasu i nerwów. Nic dziwnego, że coraz więcej traderów wybiera tą opcję.

Jeśli chcesz rozpocząć trading z robotem, wystarczy że znajdziesz zaufaną platformę i założysz konto. Polecamy Bitcoin Era i inne skuteczne aplikacje.

Jakie wsparcie wybrać na pozostałych rynkach?

Jeśli interesuje Cię rynek walut, akcji, towarów i innych instrumentów finansowych, zachęcamy Cię do poszukania zaufanego brokera. Wybierz regulowaną firmę oferującą bezpieczne usługi.

Kluczem do sukcesu jest zaawansowana platforma z przydatnymi narzędziami handlowymi. Wybierz firmę, która zapewni Ci codzienne wiadomości handlowe, wykresy oraz analizy. Dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzje odnośnie swojej strategii inwestycyjnej. Niektórzy brokerzy udostępniają szczegółowe analizy matematyczne i na bieżąco informują o możliwych zmianach cen. Koniecznie wykorzystaj tą opcję.

Jakich błędów warto unikać?

Początkujący traderzy, którym nie wychodzi na rynku inwestycyjnym zazwyczaj popełniają kilka popularnych błędów. Warto je poznać, aby wiedzieć czego unikać we własnej strategii.

1. Brak planu

Podstawą w skutecznym tradingu jest dobrze przemyślany plan oraz jego konsekwentne realizowanie. Jeśli od początku będziesz działał pod wpływem chwili lub codziennie zmieniał plan, nie uda Ci się wypracować stałych zysków.

2. Duże oczekiwania

Na rynek Forex wchodzi dużo osób, które skuszone wizją dużych zysków, planują zakup nowego auta oraz domu w przeciągu kilku miesięcy. Kiedy rzeczywistość okazuje się inna, traderzy szybko się tracą zapał i rezygnują z inwestycji. Pamiętaj, że skuteczny trading wymaga czasu i pracy.

3. Przekonanie, że trading jest łatwy

Początkujący traderzy często myślą, że inwestowanie z zyskiem jest bardzo prostym zadaniem. Na ich nieszczęście, pierwsze zyskowne transakcje utwierdzają ich w tym przekonaniu. Wtedy nieświadomi traderzy zaczynają inwestować większe kwoty do momentu, aż niespodziewanie tracą cały kapitał. Traderzy mają tendencje do przypisywania sobie cech, które decydują o sukcesie, podczas gdy zazwyczaj główną rolę odgrywa czynnik losowy.

4. Kierowanie się emocjami

Kiedy zaczynamy inwestować, w głębi ducha oczekujemy, że wszystkie nasze transakcje okażą się zyskowne. Każdy pozytywny wynik wywołuje radość, a straty powodują uczucie smutku i niepokoju. To często przekłada się na nieprzemyślane decyzje i szybkie modyfikacje strategii, które mają uchronić przed kolejną stratą. Osoby, które zaczynają odnosić zyski zazwyczaj ulegają pokusie podejmowania coraz większego ryzyka. Obie drogi są błędne i prowadzą do nieuniknionej porażki.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj