Strona główna Marketing Jak skutecznie pisać posty na facebooku – 7 porad

Jak skutecznie pisać posty na facebooku – 7 porad

Tworzenie angażujących treści na portalach społecznościowych będzie wymagało od nas znajomości kilku zasad, znacznie odbiegających od tego, do czego mogliśmy przywyknąć w kwestii pisania tekstów marketingowych czy komunikacji z klientem. Oto 7 porad, dzięki którym Twoje posty na Facebooku zyskają większą moc przekonywania.

7 zasad skutecznego pisania postów w Social Mediach

  1. Naszą podstawową zasadą przy tworzeniu treści marketingowych powinna być zwięzłość i natychmiastowe przechodzenie do właściwego komunikatu, który mamy do przekazania. Nic tak nie odstrasza odbiorcy jak przedłużający się w nieskończoność, mało interesujący wstęp do naszego posta, wideo czy materiału audio.
  2. Angażuj odbiorcę wizualnie. Posty bez chwytliwej grafiki mają bardzo niewielką moc oddziaływania.
  3. Odwołuj się do emocji Twojego klienta. Reaguj na jego rzeczywiste potrzeby. Sekcja komentarzy na Twoim profilu może być doskonałym miejscem, w którym poznasz bliżej oczekiwania odbiorców Twojej marki.
  4. Unikaj sloganów, utartych haseł i zwrotów powszechnie używanych przez firmy działające w Twojej branży. Zabiegając o uwagę klienta w natłoku informacji obecnych we współczesnych mediach społecznościowych koniecznie musimy postawić na oryginalność.
  5. Prawdziwy przekaz, wzmocniony adekwatnym zdjęciem lub nagranym przy pomocy smartfona materiałem wideo przyciągnie do Ciebie znacznie więcej klientów niż dopracowany w każdym szczególe, studyjny materiał. W ten sposób najskuteczniej wyróżnisz się spośród konkurencji, eksponując realne atuty Twojej firmy.
  6. Przekazuj swoim odbiorcom maksimum wartości w prezentowanych przez siebie materiałach, pozostawiając im wolność wyboru w kwestii tego, czy skorzystają z Twoich usług. Jeżeli uda Ci się wykreować wizerunek eksperta w ich oczach – możesz być pewien, że prędzej czy później zapoznają się z ofertą Twojej firmy.
  7. Szukaj kontaktu z odbiorcą. Zadawaj angażujące pytania. Pozwól Twoim klientom poczuć, że mają dla Ciebie znaczenie jako indywidualna jednostka. W ten sposób zyskasz nie tylko jednorazową sprzedaż Twojego produktu, ale także zaczniesz budować lojalność klientów, zapewniającą Twojemu przedsiębiorstwu stałe przychody.

Masz wątpliwości? Skorzystaj z pomocy fachowców!

Choć na pozór zasady te mogą wydawać się proste, ich wcielenie w życie wymaga długiego treningu i zmiany wielu przyzwyczajeń, dotyczących tworzenia treści. Dobra agencja social media jest w stanie pomóc Ci w kreowaniu skutecznych kampanii, korzystających z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Korzystając z pomocy ekspertów możesz w bardzo krótkim czasie zwielokrotnić swoje wyniki sprzedażowe.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here