Strona główna Edukacja Najlepsze pomysły na szkolne śniadanie – Lidl gazetka inspiruje

Najlepsze pomysły na szkolne śniadanie – Lidl gazetka inspiruje

PODZIEL SIĘ

Czy przygotowanie drugiego śniadania do szkoły musi być pracochłonne? Nie, jeśli skorzystamy z propozycji gotowych dań dostępnych w marketach. Aktualne oferty można sprawdzić choćby w serwisie Gazetkonosz.

Drugie śniadanie w szkole – co spakować, by dziecko chciało je zjeść

Drugie śniadanie niewątpliwie powinno być posiłkiem pełnowartościowym, dobrze zbilansowanym, smacznym, wizualnie atrakcyjnym i do tego podanym tak, by dziecko mogło zjeść je szybko. Przerwy w szkole nie należą do najdłuższych, a konia z rzędem temu, kto przekona dziecko, by całą przerwę poświęciło na jedzenie. Dlatego posiłek powinien być podzielony na porcje i najlepiej, jeśli będzie składał się z niebrudzących produktów. Czyli coś, co dziecko po prostu weźmie do ręki i włoży do buzi. Przy tym dobrze, by nie było to codziennie to samo, bo dzieci nie lubią rutyny. A co lubią? O to warto zapytać ucznia, który przecież ma prawo mieć na coś ochotę, albo absolutnie czegoś nie chcieć. Jeśli sam wskaże produkty, z których będzie przygotowane drugie śniadanie, istnieje większa szansa, że faktycznie je zje. Szukając inspiracji na nieskomplikowane drugie śniadanie, warto zajrzeć do Lidl gazetka. Co tydzień w ofercie sklepu pojawiają się nowe propozycje smacznych, gotowych przekąsek.

Drugie śniadanie na szybko

To propozycja dla tych dzieci, które jeść nie chcą, nie lubią i w ogóle szkoda im czasu. Im najlepiej podać coś, co się da szybko zjeść. Na przykład tortillę pokrojoną na porcje. Do środka można, a nawet trzeba włożyć, to wszystko, co powinno znaleźć się w drugim śniadaniu – ser lub wędlinę, a do tego sałatę i np. ogórka lub paprykę. Warto sprawdzić jakie wędliny i warzywa znajdziemy w aktualnej gazetce Lidla. Mogą trafić się egzotyczne przysmaki w bardzo przystępnych cenach. Tortilla to doskonały zamiennik kanapki. Ma między innymi tę zaletę, że na pierwszy rzut oka nie widać, co jest w środku. Z tego faktu często korzystają rodzice niejadków.

Drugie śniadanie dla smakoszy

Są dzieci, którym jedzenie sprawia frajdę i wcale nie chodzi o dzieci otyłe. To po prostu mali smakosze, którzy doceniają dobre jedzenie. Z takimi dziećmi z jednej strony jest najłatwiej, bo zjedzą wszystko, z drugiej ich wysublimowany gust stanowi niemałe wyzwanie dla rodziców. Smakoszom można zapakować do szkoły np. sałatkę warzywną z kawałkami kurczaka lub tuńczyka. Chętnie zjedzą kaszę jaglaną lub kuskus z pieczonym jabłkiem i cynamonem. Nie pogardzą jogurtem z musli. Z atencją przyjmą dekoracyjnie podane sery, wędliny i owoce (najlepiej w formie obrazka). Ze smakiem zjedzą wytrawne babeczki lub placuszki. Jeśli mamy takie właśnie dziecko, a nie zawsze mamy czas na przygotowywanie skomplikowanych dań, można posilić się najnowszą gazetką Lidla, gdzie zawsze znajdują się dania gotowe, które można podawać także na zimno.

Owoce zawsze na czasie

Niezależnie od tego, czy za oknem lato, czy zima, dzieci powinny jeść owoce. Te na szczęście dostępne są w sprzedaży cały rok. Lidl często organizuje sezonowe i pozasezonowe promocje właśnie na owoce. To dobra okazja, by zaproponować dziecku coś innego, niż tradycyjne jabłko lub banan. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na owoce twarde (niebrudzące) i te, które nie wymagają łyżki do jedzenia – raczej nie dawajmy dzieciom do szkoły kiwi lub awokado. Owoce powinny być umyte i w miarę możliwości pokrojone. Jeśli tego wymagają, warto spakować do śniadaniówki mały widelczyk.

Co zamiast słodyczy

Gdyby pozwolić dzieciom całkowicie samodzielnie decydować o zawartości śniadaniówki, pewnie codziennie trafiałby do niej słodycze lub chipsy. Umiłowanie cukru jest charakterystyczne dla wieku dziecięcego, jednak trudno nazwać je zdrowym. Warto szukać kompromisu – nie odbierając dziecku smaku słodyczy, jednak ograniczyć cukier. Tu znowu inspiracją mogą być aktualne gazetki Lidla i Biedronki, gdzie niemal zawsze znajdują się produkty zdolne zastąpić typowe słodycze. Można zaproponować dziecku batony musli, ciasteczka owsiane, bakalie, czy suszone owoce.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here