Strona główna Firma Pozycjonowanie Białoruś – jak robić to dobrze?

Pozycjonowanie Białoruś – jak robić to dobrze?

Czy pozycjonowanie na Białorusi jest aktualne?

Na  Białorusi, podobnie jak na Ukrainie czy w Polsce, coraz szybciej postępuje informatyzacja społeczeństwa. Obywatele tego kraju aktywnie korzystają z Internetu, odwiedzają social media oraz robią zakupy w sieci. Czynnik ten przełożył się na wzrost zapotrzebowania na usługi dostępne przez Internet, tym samym stając się motorem napędowym dla wzrostu popularności praktyk SEO, takich jak content marketing czy optymalizacja techniczna strony www – podpowiadają eksperci z https://rankarchitects.com/pl/blog/. Skuteczne działania promocyjne w Internecie mają obecnie znaczenie w każdej branży – wysoka pozycja w Google stała się synonimem prestiżu i ułatwionego procesu pozyskiwania nowych klientów.

W jakim języku zaplanować PPC oraz SEO na Białorusi ?

Pozycjonowanie stron to nie wszystko – działania marketingowe, nie tylko na Białorusi, lecz także w Polsce i na całym świecie, często wykorzystują też kampanie PPC, przeprowadzane na przykład w Google AdWords. W przypadku obu tych metod kluczowy jest skrupulatny plan, bez którego skuteczna reklama nie ma szansy zaistnieć. Częstym dylematem, przed jakim stają przedsiębiorcy wprowadzający swoje usługi  na rynek białoruski, jest to, w jakim języku powinny być prowadzone kampanie reklamowe. Wbrew pozorom, zorientowanie na białoruski może okazać się nie najlepszym wyborem. Jest tak, ponieważ na Białorusi, podobnie jak na Ukrainie czy w Kazachstanie, język rosyjski odgrywa olbrzymią rolę w przestrzeni publicznej. Większość Białorusinów na co dzień posługuje się rosyjskim. Co więcej, język ten spotkać można w niemal każdym regionie kraju. Z tego też powodu zarówno w przypadku planowania działań SEO, jak i kampanii PPC za pomocą usług takich jak Google AdWords warto rozważyć wykorzystanie rosyjskiego.

Google czy Yandex?

Google oraz Yandex od lat walczą o popularność wśród Internautów zarówno na Białorusi, jak i na Ukrainie czy w Rosji. Rosyjsko-holenderskie przedsiębiorstwo powoli traci swoją pozycję na rzecz amerykańskiego giganta. Na rosnącą popularność Google ma wpływ między innymi to, że część obywateli Białorusi niechętnie podchodzi do korzystania z usług rosyjskich firm. Obie wyszukiwarki mają jednak swoje zalety i mogą być z powodzeniem wykorzystywane w celu promowania biznesu na białoruskim rynku. Czynnikami, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze, może być na przykład popularność danej wyszukiwarki wśród grupy docelowej. W przypadku działalności o zasięgu regionalnym dobrym wyborem może okazać się Yandex, którego algorytmy kładą nacisk na geolokalizację, ułatwiając pozycjonowanie lokalne i premiując pozycję stron tych firm, które znajdują się w pobliżu użytkownika. Dzięki temu pozwalają one prosto i skutecznie podbijać lokalne rynki.

Pozycjonowanie na Białorusi – od czego zacząć i dlaczego warto?

Skuteczne pozycjonowanie stron na Białorusi powinno zostać przeprowadzane według planu, który uwzględni takie czynniki jak typ działalności firmy oraz charakterystykę grupy docelowej, do której kierujemy nasze usługi. Na tej podstawie dokonać można między innymi wyboru wyszukiwarki. Niezależnie jednak od tego, czy bardziej odpowiada nam Yandex, czy Google, uwagę należy skupić na poprawie i rozwijaniu kilku podstawowych aspektów strony. Jednym z nich jest optymalizacja witryny – dobrze zaprojektowana, szybko ładująca się strona uzyska aprobatę nie tylko odwiedzających, lecz także robotów internetowych, które poprawią jej pozycję w rankingu wyszukiwarki.

Dobrze jest zadbać o obecność aktywnych i wartościowych linków, ponieważ aspekt ten również ma znaczenie dla algorytmów zarówno Google, jak i Yandexa. Zamieszczenie na stronie ciekawych, angażujących tekstów sprawi, że nasza usługa zyska na atrakcyjności w oczach potencjalnych klientów. Liczy się również skuteczna reklama – prowadzenie kampanii na przykład w Google AdWords równolegle do działań SEO przełoży się na jeszcze większy napływ odwiedzających, a więc i znacznie lepszą szansę na zdobycie nowych klientów – zauważa specjalista z https://rankarchitects.com/.

Copywriting na Białorusi – na co zwrócić uwagę?

Podstawą udanego pozycjonowania jest content marketing. Wysokiej jakości teksty, pełne wartościowych informacji oraz poprawne gramatycznie i językowo nie tylko zyskają aprobatę algorytmów wyszukiwarki, lecz także zainteresują i zaangażują odbiorców. Jakie czynniki należy rozważyć przy planowaniu treści na stronę firmy? Szczególną uwagę warto poświęcić doborowi języka, w jakim zostaną napisane teksty. Białorusini na co dzień korzystają z tak zwanej trasianki, czyli swoistej mieszanki białoruskiej fonetyki i rosyjskiego słownictwa. Z tego względu, jeśli zależy nam na dotarciu do większej liczby osób, wybranie języka rosyjskiego może okazać się lepszym rozwiązaniem. Dobre teksty powinny także zawierać odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku pozycjonowania regionalnego – frazy lokalne pozwolą jeszcze bardziej zwiększyć ruch organiczny na stronie. Do stworzenia treści skierowanych do mieszkańców konkretnej lokalizacji warto zaangażować native speakera lub kogoś, kto umiejętnie wplecie w teksty słowa charakterystyczne dla danego regionu. Taki zabieg zostanie z pewnością dostrzeżony przez klientów i pomoże budować wśród nich pozytywny wizerunek firmy.

Podsumowanie

Białoruś staje się atrakcyjnym celem dla inwestorów z całego świata. Liczba Internautów w tym kraju wzrasta z każdym rokiem, a sieć zaczyna odgrywać coraz większą rolę w ich życiu codziennym. Z tego też powodu przedsiębiorcy, którzy zdecydują się promować swoją działalność w białoruskim Internecie, mogą zyskać doskonałe warunki do rozwoju firmy.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here