Strona główna Edukacja Program fundacji PKN Orlen dla polskich studentów na zagranicznych uczelniach

Program fundacji PKN Orlen dla polskich studentów na zagranicznych uczelniach

PODZIEL SIĘ

Prowadzona przez PKN Orlen Fundacja „Orlen – Dar Serca” udzieli wsparcia zdolnym i ambitnym studentom z Polski, przyjętym na zagraniczne uczelnie wyższe, którzy po zakończeniu nauki wrócą do kraju i podejmą pracę w sektorze publicznym. Maksymalna kwota stypendium to 200 tys. zł.

Jak poinformował w środę PKN Orlen, „Fundacja Orlen Dar Serca” uruchamia program stypendialny Bona Fide (łac. w dobrej wierze), który jest „inicjatywą o charakterze mecenatu, czyli opieki nad rozwojem osób, pragnących tworzyć w przyszłości nową generację liderów gospodarczych Polski”.

„Program stypendialny Bona Fide adresowany jest do polskich studentów studiów II lub III stopnia kształcących się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych, ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska). Ma za zadanie zachęcić ambitne, młode osoby do powrotu do Polski po ukończeniu przez nich najlepszych zagranicznych studiów i wesprzeć je w rozwoju zawodowym, by zdobytą wiedzą i umiejętnościami wzmocniły polskie przedsiębiorstwa” – wyjaśnił płocki koncern.

PKN Orlen zapowiedział, że „maksymalna kwota stypendium wynosi 200 tys. zł”. „Stypendyści po zakończeniu zagranicznych studiów zobowiązują się do podjęcia pracy w Polsce, w spółkach z udziałem Skarbu Państwa lub administracji publicznej. W pierwszej edycji programu zaplanowane jest przyznanie maksymalnie 10 stypendiów” – poinformował PKN Orlen.

PKN Orlen podał, że kwalifikacja do programu Bona Fide jest dwuetapowa – w pierwszym kroku kandydaci muszą przesłać komplet dokumentów, a osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zostaną zaproszone na rozmowy indywidualne, w wyniku których wyłonieni zostaną stypendyści.

„Ponieważ program startuje przed rozpoczęciem najbliższego roku akademickiego, termin na złożenie wniosków upływa 8 sierpnia 2018 r.” – zaznaczył płocki koncern, wyjaśniając, iż regulamin i formularz wniosku stypendialnego Bona Fide oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Fundacji Orlen Dar Serca: http://www.orlendarderca.pl w zakładce „Nasza Działalność”.

Fundacja Orlen Dar Serca, która realizuje m.in. działania edukacyjne, a także na rzecz chorych dzieci oraz wspiera rodzinne domy dziecka, została powołana przez PKN Orlen w 2001 r. Wcześniej od 1997 r., podobną działalność prowadziła jej poprzedniczka – Fundacja Petrochemia Dzieciom.

PAP – Nauka w Polsce

mb/ ekr/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here