Strona główna Firma Przedsiębiorca na wakacjach – jak zarabiać i odpoczywać?

Przedsiębiorca na wakacjach – jak zarabiać i odpoczywać?

Prowadzisz firmę online? To świetna okazja, żeby więcej podróżować. Zadbaj o dobry internet mobilny i zabieraj ze sobą pracę na wakacje.

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że w dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców może pozwolić sobie na pracę zdalną z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Jednoczesne prowadzenie firmy i podróżowanie już nie stanowi problemu. Sprawdź, o co powinieneś zadbać, jeśli zamierzasz pogodzić wyjazd wakacyjny z pracą.

Internet mobilny to podstawa

Jeszcze do niedawna dla małego przedsiębiorcy jedynym rozwiązaniem, aby wybrać się na urlop, było zawieszenie działalności swojej firmy na ten okres. Jeżeli prowadzisz działalność online, wcale nie musisz rezygnować z zarobku podczas wakacji. Zabierz swoją firmę ze sobą. Spakuj laptopa, telefon i niezawodny mobilny internet firmowy z roamingiem. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie zarządzać swoim przedsiębiorstwem zarówno w trakcie podróży, jak i na miejscu podczas wypoczynku.

Istnieje wiele nowoczesnych zawodów, które można wykonywać, będąc w podróży. To głównie działalność online, do której wykonywania wystarczy komputer, telefon i dostęp do internetu. Czynności, na jakie można pozwolić sobie podczas podróży, to m.in.:

  • odpisywanie na wiadomości e-mail,
  • odbywanie wideokonferencji,
  • prowadzenie konsultacji i szkoleń online,
  • prowadzenie bloga i profilów w social mediach,
  • tworzenie tekstów, grafik, podcastów.

Odpowiedni plan dnia

Prowadzenie firmy i praca zdalna podczas podróży wymagają umiejętnego zarządzania swoim czasem, niekończącej się pasji do wykonywanego zawodu, energii, wiedzy oraz talentu.

Jeżeli chcesz rzeczywiście wypocząć podczas wakacji, jednocześnie pracując, zadbaj o to, żeby przed wyjazdem zamknąć najpilniejsze sprawy. Podczas urlopu tak zaplanuj sobie dzień, aby mieć czas na realizację wszystkich obowiązków służbowych, ale też w pełni skorzystać z uroków miejsca, w którym się znajdujesz. W zależności od pogody na miejscu oraz tego, czy jesteś „rannym ptaszkiem”, czy raczej „nocnym markiem”, poświęć na pracę kilka godzin o poranku lub późnym wieczorem. W ciągu dnia zwiedzaj, podziwiaj widoki, plażuj i odpoczywaj.

Zalety łączenia pracy z podróżą

Decydując się na pracę na wakacjach, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeżeli potrafimy dobrze zarządzać swoim czasem i jesteśmy w stanie pogodzić obowiązki zawodowe z wypoczynkiem, możemy naprawdę wiele zyskać.

  • Utrzymanie zarobków na stałym poziomie. Zabierając pracę na wakacje, nie musisz zawieszać działalności firmy i nadal możesz zarabiać, nawet jeśli w tym czasie zrealizujesz mniej projektów.
  • Częste podróżowanie. Dzięki możliwości pogodzenia pracy z podróżowaniem dużo częściej możesz pozwolić sobie na wyjazdy krajowe i zagraniczne. Poznajesz ciekawe miejsca i kultury, a wiele z nowych doświadczeń możesz wykorzystać w swojej pracy zawodowej.
  • Koniec z monotonią w biurze. Zmiana środowiska pracy pozwala odpocząć od codziennej rutyny i sprawia, że po powrocie mamy większą motywację do działania. Świeże, inspirujące otoczenie pobudza kreatywność i chęć do podejmowania nowych wyzwań.
  • Zawieranie nowych znajomości. Osoby, które dużo podróżują, mają więcej okazji do zawierania znajomości. Będąc w nowym miejscu, skorzystaj ze sposobności i podpatrz osoby prowadzące podobną działalność. To również okazja do złapania kontaktów biznesowych.

Szlifowanie języków obcych. Wyjeżdżając na wakacje zagraniczne, masz niepowtarzalną okazję, żeby osłuchać się z językiem obcym, przebywając wśród native speakerów w ich naturalnym środowisku. Załatwiając różne codzienne sprawy, popracujesz też nad wymową.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj