Strona główna Edukacja Studia prawnicze – jaką uczelnię wybrać?

Studia prawnicze – jaką uczelnię wybrać?

Dobrze wykształceni absolwenci prawa znacznie lepiej odnajdą się na rynku pracy, niż ich koledzy. Na co zwrócić uwagę, by wybrać właściwą uczelnię?

Jeśli marzy Ci się kariera prawnika, chcesz pracować w międzynarodowej korporacji lub widzisz swoją przyszłość w biznesie, gdzie wiedza prawnicza będzie wysoko ceniona, dobrze przemyśl, na którą uczelnię złożyć dokumenty.

Czym się kierować, wybierając uczelnię wyższą?

Dzięki dużej liczbie uczelni na rynku każdy ma szansę znaleźć taką, która idealnie spełni jego oczekiwania. Wiele zależy od lokalizacji, oferowanych kierunków, programu nauczania, różnorodności trybów kształcenia, renomy szkoły, a także oczywiście wysokości czesnego. Są osoby, dla których duże znaczenie ma możliwość rozpoczęcia nauki od letniego semestru, by nie tracić czasu do października.

Najłatwiej ocenić uczelnię po tym, jak radzą sobie jej absolwenci. Zwykle można takie informacje znaleźć na stronie internetowej danej szkoły. Wiele o uczelni powie też jej pozycja i staż. Im dłuższą działalnością może pochwalić się szkoła wyższa, tym bardziej jest godna uwagi.

Wybierając się na studia prawnicze, warto rozważyć Akademię Leona Koźmińskiego. Jest to uczelnia biznesowa o szeroki profilu z wieloletnim stażem. Działalność rozpoczęła już 28 lat temu i wciąż rozwija się bardzo dynamicznie, by podążać za zmianami zachodzącymi w świecie gospodarki oraz na rynku pracy. To bardzo ważna cecha, szczególnie teraz, gdy niemal wszystkie branże mierzą się z konsekwencjami pandemii. ALK bardzo sprawnie przeszła na zdalny tryb kształcenia, kiedy z dnia na dzień zaszła potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa studentów i pracowników. Ponadto zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni otrzymali możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Dużą rolę podczas oceny danej uczelni pełnią jej udokumentowane osiągnięcia. Akademia Leona Koźmińskiego od lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach. Jednym z nich jest ranking „Financial Times”, wg którego od 2009 r. ALK jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej.

Koźmiński posiada również tzw. „potrójną koronę akredytacyjną”: EQUIS, AMBA i AACSB. Jest także liderem rankingu uczelni ekonomicznych w Polsce wg “Perspektyw”.

Prawo w uczelni biznesowej ALK

ALK zorientowana jest na przekazywanie studentom wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Uczelnia ma podpisane kontrakty z niemal 150 firmami, w których studenci mogą odbywać praktyki. Daje to ogromne możliwości i świetny start w przyszłość. Przyszli prawnicy mają szansę odbyć praktyki zawodowe w kancelariach prawniczych, sądach, prokuraturach różnego szczebla, organach administracji rządowej i samorządowej, w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Sprawiedliwości, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i wielu innych.

Studenci V roku mogą także wziąć udział w warsztatach dla przyszłych aplikantów oraz bliżej poznać przedstawicieli różnych zawodów prawniczych, by zadecydować o swojej dalszej karierze.

W ALK rozpoczniesz jednolite studia magisterskie lub uzupełnisz swoją dotychczasową wiedzę i doświadczenie o studia podyplomowe, które zwiększą Twoje kwalifikacje i pomogą znaleźć atrakcyjne zatrudnienie.

Jakie są wymagania przy rekrutacji na studia prawnicze?

W Akademii Leona Koźmińskiego przede wszystkim liczą się wyniki egzaminu maturalnego. Podczas naboru na jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym kandydat wskazuje trzy oceny z egzaminów pisemnych, które bierze pod uwagę Biuro Rekrutacji. Każdy otrzymany 1% z przedmiotu na poziomie podstawowym jest przeliczany na 1,5 punktu. Każdy 1% z przedmiotu na poziomie rozszerzonym to 2 punkty. Najwyżej oceniane są wyniki z matematyki na poziomie rozszerzonym. Tu każdy 1% liczy się jako 3 punkty. Aby zakwalifikować się na prawo, należy osiągnąć minimum 300 punktów. Na studia niestacjonarne kandydaci są przyjmowani zgodnie z kolejnością zgłoszeń aż do wyczerpania limitu miejsc.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj