Strona główna Edukacja 40 tys. zł. za najlepszą książkę filozoficzną – konkurs

40 tys. zł. za najlepszą książkę filozoficzną – konkurs

Do 30 kwietnia można proponować kandydatury do Konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego na najlepszą książkę filozoficzną roku 2023. Zgłoszenia mogą nadsyłać wydawnictwa i instytucje naukowe.

Do konkursu może zostać zgłoszona monografia z zakresu filozofii, która została opublikowana w języku polskim w 2023 roku; powinno być to jej pierwsze wydanie. Nie zostaną zakwalifikowane książki o charakterze leksykonu, słownika, encyklopedii i pracy zbiorowej pod redakcją.

Konkurs organizuje Fundacja Academicon, wydawca magazynu „Filozofuj!” i portalu filozofuj.eu popularyzujących filozofię i promujących edukację filozoficzną. Rozstrzygnięcie nastąpi 16 listopada w Światowym Dniu Filozofii. Gali będzie towarzyszyła debata.

Najlepszą książką filozoficzną 2022 roku została „Ontologia Boga”, autorstwa Marka Łagosza z Uniwersytetu Wrocławskiego. Prof. dr hab. Marek Łagosz kieruje Zakładem Ontologii i Filozofii Przyrody. Dotychczas opublikował siedem książek, jest autorem licznych publikacji – m.in. w „Filozofii Nauki”, „Kwartalniku Filozoficznym”, „Przeglądzie Filozoficznym” i „Ruchu Filozoficznym”. Interesuje się ontologią, epistemologią, filozofią analityczną, filozofią Karola Marksa, fenomenologią oraz ontologią Boga i teologią.

Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej i przesłać na adres zgloszenia@nagroda-twardowskiego.pl

Zgłaszający musi również przesłać dwa fizyczne egzemplarze zgłaszanej książki. W razie nominowania pracy do finału potrzebna będzie dodatkowo wersja elektroniczna lub dziewięć egzemplarzy drukowanych.

Patronem nagrody jest Kazimierz Twardowski, wybitny filozof, twórca Szkoły Lwowsko-Warszawskiej, dydaktyk i popularyzator nauki. Oprócz wyłonienia zwycięskiej publikacji konkurs ma na celu popularyzację filozofii i czytelnictwa literatury filozoficznej oraz integrację środowiska filozoficznego w Polsce. Ma zwrócić uwagę szerszego odbiorcy na wartościowe pozycje z zakresu filozofii. Projekt został dofinansowany ze środków programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie nagrody. (PAP)

Nauka w Polsce

kol/ bar/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj