Strona główna Edukacja Darmowe gadżety szkolne – nowa inicjatywa społeczna

Darmowe gadżety szkolne – nowa inicjatywa społeczna

Od kilku miesięcy można wziąć udział w ciekawej inicjatywie społecznej polegające na rozdawaniu gadżetów szkolnych dzieciom. Do oddania są gadżety do szkoły, takie jak: linijki, zeszyty, plany lekcji, mini notatniki, naklejki oraz zakładki do książek.

Darmowe gadżety może otrzymać każdy chętny. Osoby szczególnie potrzebujące są zwolnione również z opłaty za wysyłkę w wysokości 2 zł po przedstawieniu odpowiednich dokumentów.

Inicjatorem akcji jest Mateusz Pawłowski, uczeń klasy IV Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. Na co dzień pomaga mu w niej kilku uczniów z ośrodka, np. przy adresowaniu kopert i logistyce.

Mateusz ma 19 lat i jest osobą niewidomą. Interesuje się programowaniem oraz marketingiem. Zorganizował już 2 konkursy plastyczne dla dzieci. Jeden w 2015 roku pt. “Pieniądz przyszłości”, a drugi w 2014 roku pt. “Kreatywne dziecko”. Konkursy cieszyły się dużą popularnością. W każdym z nich wzięło udział ponad 700 osób. To po ich zakończeniu postanowił pomagać dzieciom poprzez rozdawanie im gadżetów do szkoły. W promocji konkursów uczestniczyła m.in. firma ulotki.net, która jest obecnie sponsorem akcji.

„Gdy pomagam innym czuję satysfakcję i spełnienie siebie. (…) Moi bliscy cieszą się z tego, co robię i mocno mnie przy tym wspierają” – mówi w wywiadzie. Zaznacza, że czasem jest trudno, ponieważ ludzie podchodzą nieufnie do takich inicjatyw, ale nie traci siły i motywacji, aby działać dalej.

Wygląda na to, że czasami wystarczy osobiste zaangażowanie i odrobina wsparcia, żeby dawać ludziom radość i nadzieję.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę akcji na Facebooku:
www.facebook.com/darmowe.gadzety.szkolne

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj