Strona główna Firma Dobry hosting, czyli…? O tym, jak wybierać optymalnie

Dobry hosting, czyli…? O tym, jak wybierać optymalnie

Nie ma odpowiedzi na pytanie, jaki jest dobry hosting. Wszystko to kwestia indywidualna, uzależniona od szeregu różnorodnych czynników, na które wpływają między innymi charakter prowadzonego serwisu, zapotrzebowanie klienta, możliwości i jakość usług oferowanych przez dostawców, a także wiele, wiele innych kryteriów. Nie oznacza to jednakże, iż stojąc przed koniecznością podjęcia decyzji, którą z ofert wybrać, trzeba decydować się w ciemno. Nic bardziej mylnego! Poniżej zbiór kilku cennych porad dla niezorientowanych w temacie.

Cena a jakość
Najtańszym rozwiązaniem hostingowym na chwilę obecną okazuje się przede wszystkim wybór pakietu związanego z tak zwanym serwerem współdzielonym. A zatem, decydujemy się usługę, z której korzysta również wielu innych klientów naszego dostawcy. Ten wariant jest bardzo ekonomiczny, ale też i najpowszechniejszy, niemniej jednak nie jest tak wygodny jak opcja serwera VPS, czyli Virtual Private Server, bądź serwera w pełni dedykowanego, który wydzielany jest wyłącznie dla jednego konsumenta. Nie trzeba się z nikim dzielić, nie jest się od nikogo zależnym, jak również ewentualna awaryjność jest dużo mniejsza niż przy wyżej omówionym serwerze współdzielonym. Dla początkujących, którzy nie mają zbyt wygórowanych potrzeb, z pewnością wspomniana ekonomiczna wersja będzie odpowiednia, ci bardziej zaawansowani powinni natomiast prawdopodobnie nieco dopłacić, aby móc cieszyć się wersją hostingową na znacznie wyższym poziomie, a przez to i bardziej komfortową. Warto zatem podczas dokonywania selekcji firm hostingowych postawić na takiego dostarczyciela usług, który odznacza się w głównej mierze dużym doświadczeniem i proponuje wszystkie z wcześniej opisanych możliwości. Przykładem jest chociażby znana marka Hekko.pl, która gwarantuje nie tylko efektywne usługi, ale też 14 dniowy pakiet próbny dla każdego decydującego się podpisać umowę. Dodatkowo, specjaliści z Hekko.pl zapewniają kompleksowe wsparcie.

Sto procent pewności
Wiedząc, że zamierzasz przetwarzać personalia, koniecznie powinieneś mieć na względzie fakt, aby dostawca Twojego hostingu podpisał tak zwaną umowę o powierzeniu danych osobowych. To niezbędny wymóg dla GIODO, lecz nie każda marka jest mu w stanie sprostać. Nie wszyscy usługodawcy postanawiają podpisać takie dokumenty. Warto zatem wybierać sensownie, tylko te firmy, które działają rzetelnie oraz w pełni profesjonalnie. Dobrze byłoby też trzymać się w tym przypadku popularnego powiedzenia, że strzeżonego Pan Bóg strzeże, a co za tym idzie zweryfikować, czy umowa dotycząca powierzenia danych uwzględnia wszelkie bazy na określonym koncie hostingowym, czy jedynie wydzieloną, pojedynczą bazę.

Komentarze

2 KOMENTARZE

  1. czyżby wpis sponsorowany? 😉 a tak serio to mało znana jest mi ta firma, sięgając po hosting szukam u dużych dostawców, do nich mam zaufanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj