Strona główna Firma Istota serwisu kasy fiskalnej

Istota serwisu kasy fiskalnej

Każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż dóbr i usług na rzecz osób fizycznych jest zobowiązany do prowadzenia jej ewidencji za pomocą kasy fiskalnej. Panująca ustawa nakłada na podatnika nie tylko sam fakt zakupu takiego urządzenia, lecz także dokonywania regularnych przeglądów technicznych przez odpowiedni serwis. Czy wybór danej jednostki współpracującej z nami jest faktycznie tak ważny, jak mogłoby się wydawać? Przekonajmy się!

Obowiązki i kary

Jak już wspominaliśmy, dokonywanie regularnych konserwacji danej kasy i eliminacja ewentualnych usterek jest jednym z najważniejszych obowiązków jej posiadacza. Okres, jaki powinien minąć między poszczególnymi wizytami w serwisie, to maksymalnie dwa lata. Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu, to gwarantujemy wam, że jako przedsiębiorca będziecie trzymać się tych ram czasowych. Właściciel urządzenia, który nie dopełni tej formalności, będzie musiał liczyć się nie tylko z mandatem w maksymalnej wysokości nawet 500 złotych, lecz co ważniejsze, Urząd Skarbowy zażąda od niego zwrotu ulgi na zakup urządzenia fiskalnego wraz z odsetkami!

Kto wykonuje serwis?

Możemy przyjąć, że rozumiemy już, jak ważne jest dopilnowanie serwisu naszej kasy, zastanówmy się nad tym, kto może go wykonać. Do wykonania całego przeglądu uprawniony jest jedynie ten serwisant, który został wpisany do książki serwisowej danego egzemplarza. Znacznie ogranicza to pole naszego działania, gdyż nie możemy zanieść kasy do dowolnego serwisu, który może być tańszy lub działać szybciej. Właśnie dlatego tak kluczowe jest dobranie współpracowników, gdyż jest ona długoterminowa.

Jak wygląda taki serwis?

Prawdopodobnie zastanawiacie się: no dobrze, ale co takiego robi serwisant w trakcie przeglądu? Zwykle wykonuje on bardzo podobny zestaw czynności, mający na celu sprawdzenie tego, jak działa konkretna kasa. Wszystko zaczyna się od oceny stanu plomb, który pokazuje czy użytkownik w jakikolwiek sposób ingerował w naprawę poszczególnych elementów kasy. Następnym krokiem jest kontrola obudowy, płyty głównej, lecz co ważniejsze, pamięci fiskalnej i modułu fiskalnego. Po sprawdzeniu poprawności funkcjonowania wyświetlacza nadchodzi moment, w którym weryfikuje się samo oprogramowanie pod kątem zgodności zapisów z książką serwisową. Ostatnim krokiem jest wpisanie wszystkich efektów do książki serwisowej i gotowe – to koniec! Więcej o przeglądzie kas fiskalnych przeczytasz na https://mojanowoczesnafirma.pl/dzialania-serwisowe-kas-fiskalnych-online/

Podsumowanie

Serwis kasy fiskalnej tylko z pozoru jest trudnym zadaniem. My jako użytkownicy musimy tylko zadbać o to, aby odpowiednio wybrać naszego serwisanta, który zaoferuje nam kompleksowe podejście do świadczonych usług. Wystarczy znaleźć renomowaną firmę, oddać jej nasze urządzenie a, co najważniejsze: nigdy nie próbować, robić tego samemu! No chyba, że chcecie zostać ukarani przez Urząd Skarbowy!

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj