Strona główna Kariera Jak napisać nowoczesne CV?

Jak napisać nowoczesne CV?

Szukasz zatrudnienia? Bez względu na to czy dopiero wkraczasz na rynek pracy, czy jesteś już na nim od wielu lat – postaw na nowoczesność! Dopasuj swój życiorys do aktualnych trendów i wymogów rekrutacyjnych, a zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie. Skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek lub ułatw sobie zadanie, wybierając wzory CV stworzone przez profesjonalistów.

CV wzór nowoczesny a tradycyjny – czym się różnią?

Pewne standardy rekrutacyjne są niezmienne od lat, dlatego nawet nowoczesne CV powinno uwzględniać wiele elementów, które można znaleźć w tradycyjnych wersjach dokumentu. Życiorys ma pomóc Ci w zdobyciu zatrudnienia, dlatego musi posiadać dane kontaktowe kandydata (aby w razie pozytywnego rozpatrzenia aplikacji móc zaprosić go na rozmowę), doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności oraz zainteresowania. Główna różnica wynika ze sposobu prezentacji tych informacji.

Wybierane niegdyś czarno-białe życiorysy, nie robią już na nikim wrażenia, dlatego na początek zmień układ sekcji. Zamiast standardowego umieszczania wszystkich nagłówków po lewej stronie, a zdjęcia po prawej – postaw na oryginalną kolorystykę, większy rozmiar fotografii i dwukolumnowy podział, który sprawi, że dokument stanie się czytelny i przejrzysty. Daj się od razu poznać, tworząc krótkie podsumowanie zawodowe, które powinno znaleźć się na samej górze CV. Co zawrzeć w takim podsumowaniu? Najważniejsze informacje o Tobie, czyli długość doświadczenia zawodowego, kluczowe umiejętności i kwalifikacje, a także plany związane z dalszą ścieżką zawodową.To jeszcze mało popularne rozwiązanie w Polsce, dlatego pozwoli Ci się wyróżnić na tle innych.
Nowoczesne CV - skorzystaj z kreatora CV

Co zawrzeć w nowoczesnym CV?

Wiele osób tworzy jedną wersję życiorysu i wysyła ją w odpowiedzi na każdą ofertę pracy. Jednak dzisiejsze CV powinno być dopasowane do konkretnych wymagań poszczególnych pracodawców. Co to oznacza w praktyce? Jeśli tworzysz Curriculum Vitae, przeczytaj kilkakrotnie ogłoszenie i jako pierwsze wypisz te umiejętności, które spełniają zawarte w nim oczekiwania. W taki sposób potwierdzisz, że poświęciłeś czas na przygotowanie swojej aplikacji oraz, że zależy Ci na danym stanowisku i jesteś dokładnie tą osobą, której szuka.

Obok ciekawej oprawy graficznej i odpowiedniego układu sekcji, warto zadbać o elementy, które zainteresują pracodawcę. Możesz zawrzeć aktywne łącze do numeru telefonu lub adresu e-mail, które umożliwi kontakt z Tobą poprzez jedno kliknięcie. Innym sposobem jest umieszczenie linków prowadzących do profilu na LinkedIn, strony internetowej, bloga lub portfolio. To idealne rozwiązanie dla zawodów kreatywnych, np. grafików, fotografów czy copywriterów.

Gotowe wzory CV

Wydaje Ci się, że stworzenie CV to zadanie, z którym sobie nie poradzisz? Dodatkowo zajmuje wiele czasu i wymaga umiejętności obsługi skomplikowanych programów graficznych? Teraz jest na to sposób! Wystarczy skorzystać z intuicyjnego kreatora CV online, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. Jedyne co musisz zrobić to wybrać jeden z dostępnych szablonów, a puste pola uzupełnić informacjami o sobie. Nie musisz samodzielnie formatować zdjęcia, rozmieszczać rubryk czy wyszukiwać aktualnej klauzuli RODO. Wszystko jest w jednym miejscu, a stworzenie nowoczesnego dokumentu zajmuje jedynie kilka chwil.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj