Strona główna Inne Jak napisać odmowę na list miłosny?

Jak napisać odmowę na list miłosny?

Jak napisać odmowę
na list miłosny


Nie zawsze jesteśmy w stanie odwzajemnić uczucie. Nie jesteśmy gotowi, nie spodziewaliśmy się tego lub ten kto wysłał nam list miłosny nie wzbudza naszego entuzjazmu. Jak zatem odmówić?

Należy odmówić taktownie, ale stanowczo, żeby nie pozostawić żadnych złudzeń. W przypadku zbyt delikatnej odmowy osoba „starająca się” może to odczytać jako zachętę, droczenie się.

Z drugiej strony nie wolno przesadzić. Sam/sama wczuj się w sytuację osoby, która przezwyciężyła własne opory, wstydliwość, napisała list, w którym zawarła intymne odczucia i wysłała go do tego, kto jej się podoba.

Indywidualnie rozważ każdy przypadek. To co wystarczy jednemu, żeby nie robił sobie żadnych nadziei, innego wręcz zachęci. Nie zrozumie, że nic z tego nie będzie. Weź to pod uwagę, kiedy już zdecydujesz się odmówić.

Przykład


Cześć Adamie!

Dziękuję za Twój list, za miłe słowa i zaproszenie na kawę. Zauważyłam, że od kilku dni bacznie mi się przyglądasz. Niestety nie odwzajemniam Twoich uczuć i nic z tego nie będzie.

Nie ukrywam, że znam Cię z nie najlepszej strony. Od koleżanek z Twojej miejscowości usłyszałam, że zmieniasz dziewczyny jak rękawiczki. Sama widziałam Cię najpierw z Justyną, a potem Olą z sąsiedniego akademika.

Wybacz, ale w żadnym razie nie chcę być zabawką w Twoich, zbyt śmiałych rękach. Lepiej będzie jak każde z nas pójdzie w swoją stronę.

Barbara


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj