Strona główna Firma Plan urlopów: Jak napisać plan urlopów?

Plan urlopów: Jak napisać plan urlopów?

Zobacz jak napisać plan urlopów, zapoznaj się ze wzorami planów urlopów.

Plan urlopów

Według art. 163 Kodeksu pracy urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się jednak części urlopu udzielanego na żądanie (4 dni w roku).

Pracodawca nie musi ustalać planu urlopów, jeśli zakładowa organizacja związkowa wyraziła na to zgodę lub taka organizacja u niego nie działa. W takich przypadkach pracodawca ustala plan urlopu po porozumieniu bezpośrednio z pracownikiem. Plan urlopu podaje się do wiadomości pracowników w sposób przyjęty u danego pracodawcy.

Warto dodać, że na wniosek pracownika korzystającego z urlopu macierzyńskiego, udziela się mu urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.

Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takiej jednak sytuacji co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych (art. 162 K.p.).

Wzór 1

Plan urlopów – wzór

Plan urlopów wypoczynkowych na rok ……


………………………………….
(nazwa komórki organizacyjnej)

Lp. Imię i nazwisko Wymiar urlopu w dniach (zaległy i bieżący) Planowany urlop wypoczynkowy w okresie od – do
w miesiącach i dniach
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
1.
2.
3.
4.
5.


Wzór 2

Plan urlopów – wzór

PLAN URLOPÓW WYPOCZYNKOWYCH NA ROK ……

………………………………….
(nazwa komórki organizacyjnej)

Lp. Imię i nazwisko Stanowisko Przysługujący wymiar urlopu za br. … Przysługująca liczba dni zaległego urlopu Łączny wymiar urlopu Planowane terminy wykorzystania urlopu w tym zaległego Razem planowanych dni urlopu Uwagi
1.
2.
3.
4.
5.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj