Strona główna Firma Jak rozkręcić biznes online?

Jak rozkręcić biznes online?

Biznes w sieci jest bardzo skutecznym sposobem na rozwijanie sprzedaży stacjonarnej. Daje również wiele korzyści, takich jak choćby oszczędność, kiedy rezygnujemy całkowicie ze sklepu tradycyjnego na rzecz sprzedawania naszych towarów i usług online. Prowadząc sklep internetowy możemy pozyskać nowych klientów. Kiedy mamy już swoją stronę, nie możemy liczyć na łut szczęścia, że klienci będą przychodzili do nas samoistnie. Powinniśmy zadbać przede wszystkim o liczbę wyświetleń, dlatego ważne jest wyznaczenie celów marketingowych, a także ustalenie naszych docelowych odbiorców.

Marketing w Google Adwords

Google Adwords to idealne narzędzie, które pozwoli nam na uzyskanie unikalnych, a także najpopularniejszych fraz kluczowych. Kiedy znajdziemy odpowiednie słowa kluczowe, dostaniemy możliwość powiększenia grona odbiorców naszego sklepu. Klienci szukając konkretnego produktu w Internecie, chcą trafić od razu na stronę, która im go zaoferuje, przypomina specjalista z agencji carted.

Google z kolei umieszcza najbardziej pasujące do wyszukiwanej frazy strony jak najwyżej, by wyszukiwanie było skuteczne. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa ma więc w sobie unikalne treści SEO, które pozwalają na lepsze pozycjonowanie. Frazy kluczowe dobieramy nie tylko pod tematykę, ale przede wszystkim pod daną strategię, którą aktualnie wybierzemy. Możemy prowadzić strategie długofalowe, które mają na celu przyciągnąć jak największe grono odbiorców z danej puli wiekowej, ale również krótkookresowe, które skupione są na szczególnym sezonie, np. świątecznym.

Reklama w internecie

Marketing internetowy musi być obecnie bardzo zawoalowany. Nadmiar reklam, które trafiają do odbiorców, sprawia, że klienci nie zwracają już na nie tak dużej uwagi. Większość reklam jest także blokowane przez różnego typu programy, takie jak choćby Adblock. Aby reklama w ogóle trafiła do odbiorcy, musi być spersonalizowana i kierowana do konkretnej osoby lub grupy osób. Dlatego wiele firm decyduje się nie tylko na reklamy wyświetlane po bokach, czy na dole popularnych stron internetowych, ale również newslettery. Taka forma ma znacznie większy potencjał zakupowy. Można w ten sposób przekazać informacje o promocjach i konkursach, a dla stałych klientów udostępniać liczne rabaty na usługi.

Marketing firmy

Nie bez znaczenia jest również bardzo spójny wizerunek firmy i jej marketing w sieci. Bez tego nie możemy mówić o dobrej sprzedaży. Wiele firm zapomina, że w dzisiejszych czasach należy być przede wszystkim autentycznym, dlatego na marketing firmy powinien składać się przede wszystkim jej wizerunek, najlepiej nie ubarwiany. Klienci szybko wyczują nasz fałsz i pójdą po towary do tego sklepu, który według nich będzie bardziej autentyczny. Oprócz spójnych i treściwych komunikatów w mediach społecznościowych, takich choćby jak Twitter, czy Facebook, powinniśmy również pokazywać naszą pracę jako pasję. Klienci oprócz wysokiej jakości i profesjonalizmu lubią również wiedzieć, że marka produkuje swoje produkty lub dystrybuuje je z zaangażowaniem. W mediach społecznościowych bardzo dobrze „klikalne” są więc posty dotyczące pracy danej firmy i jej pracowników. Oczywiście ta „klikalność” zależy również od zastosowanych fraz kluczowych oraz hasztagów.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj