Strona główna Inne Jaką suszarkę do ubrań wybrać? Sprawdzamy i radzimy!

Jaką suszarkę do ubrań wybrać? Sprawdzamy i radzimy!

Nowoczesne urządzenia AGD są dużym ułatwieniem w naszym życiu. Część z nich cieszy się coraz większą popularnością. Przykładem może być suszarka do ubrań, dzięki której w ciągu kilkudziesięciu minut po wyjęciu z pralki, nasze rzeczy będą całkowicie suche. Jaka suszarka do prania elektryczna najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Odpowiadamy.

Suszarka bębnowa – dlaczego warto ją kupić?

Suszarka bębnowa cieszy się rosnącą popularnością w naszym kraju. Takie rozwiązanie szczególnie przyda się osobom, które nie mają miejsca na rozwieszenie mokrych ubrań w mieszkaniu lub w przypadku, gdy w pomieszczeniu panuje zbyt duża wilgotność powietrza. W obiegowej opinii utarło się przekonanie, że suszarki do prania elektryczne niszczą tkaniny. Nie jest to prawda, ponieważ większość producentów tak udoskonaliło proces suszenia, że ubrania wyjęte z suszarki są przyjemne w dotyku oraz pozbawione wszelkich zanieczyszczeń.

Mitem jest też, że rzeczy wysuszone w suszarce bębnowej są pogniecione. Jeśli urządzenie agd nie będzie przeładowane, to wręcz przeciwnie – za pomocą odpowiednich programów możemy skrócić czas prasowania lub całkowicie je wyeliminować. Tak więc, dzięki suszarce do ubrań nie tylko zaoszczędzimy czas, ale też będziemy mogli cieszyć się czystą i pachnącą odzieżą zaraz po jej wypraniu – wystarczy tylko umieścić ubrania w suszarce bębnowej na kilkadziesiąt minut.

Dodatkowo właściciele suszarki do prania elektrycznej nie będą musieli obawiać się o zbyt wysokie rachunki za prąd. Większość dostępnych modeli, w tym suszarka bębnowa Bosch, zalicza się do klasy energetycznej A++, niemniej jednak na rynku nie brakuje też sprzętów agd, które są jeszcze bardziej energooszczędne.

Suszarka do ubrań kondensacyjna czy ewakuacyjna?

Na sklepowych półkach można znaleźć dwa rodzaje suszarek bębnowych. Jednym z nich są suszarki kondensacyjne, które gromadzą wilgoć z ubrań w specjalnym pojemniku na wodę. Dzięki temu nie będziemy musieli odprowadzać pary wodnej, zatem nie ma konieczności podłączenia urządzenia agd do instalacji kanalizacyjnej czy wentylacji. Takie rozwiązanie szczególnie docenią osoby mieszkające w bloku. Ponadto możliwe jest ustawienie modelu kondensacyjnego w każdym miejscu, bez przeprowadzania zabiegów montażowo-budowlanych.

Do drugiej grupy urządzeń zaliczają się suszarki ewakuacyjne (wentylacyjne lub wywiewne). Tego typu sprzęty wymagają odprowadzania wilgoci do instalacji kanalizacyjnej. Będą więc dobrym wyborem dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Zaletą sprzętu agd jest również niskie zużycie energii i mniejsza cena suszarki do ubrań. Dodatkowo suszarka do prania elektryczna jest bezobsługowa, co oznacza, że nie będziemy musieli opróżniać pojemnika z wodą.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu suszarki do ubrań?

Oferta suszarek do prania elektrycznych jest bardzo bogata. Dlatego podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jednym z nich jest ładować suszarki do ubrań. Najlepiej, jeśli będzie dostosowana do ilości ubrań i domowników.  Duża rodzina będzie potrzebowała większej suszarki niż para, która pierze co kilka dni. Optymalnym rozwiązaniem będą urządzenia agd o pojemności do 4 kilogramów. Jeśli zdecydujemy się na zakup suszarki kondensacyjnej, wtedy będziemy musieli również wziąć pod uwagę wielkość zbiornika na wodę. Większość sprzętów dostępnych na rynku została wyposażona w pojemniki, które zbierają do 5 litrów wody.

Nie bez znaczenia jest też czas suszenia prania. Zazwyczaj suszenia ubrań trwa od 30 do 120 minut. Podczas wyboru suszarki bębnowej należy zapoznać się z funkcjami, jakie oferuje nam dany model. Im więcej, tym lepiej. Podstawą są programy przeznaczone do suszenia różnych tkanin – bawełny, delikatnych ubrań, jeansu czy wełny. Niektóre urządzenia, w tym modele marki Bosch, posiadają również specjalne funkcje takie, jak schładzanie ubrań, opóźniony start czy system redukcji zagnieceń.

Cena suszarki bębnowej

Cena suszarki bębnowej zaczyna się od 1000 zł. Niemniej jednak takie modele zaliczają się do niskiej klasy energetycznej i charakteryzują się niską wydajnością. Za dobrej jakości suszarkę kondensacyjną będziemy musieli zapłacić mniej więcej 2000 zł.

Więcej informacji na temat kosztów suszarki do prania elektrycznej znajdziesz w tym artykule https://aniaradzi.pl/porady/suszarka-bebnowa-do-ubran-ceny-opinie-przeglad-modeli/.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj