Strona główna Edukacja Konkurs na najlepsze opowiadanie 2015 “Obiecaj”

Konkurs na najlepsze opowiadanie 2015 “Obiecaj”

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze opowiadanie 2015. Prace można nadsyłać do 15 czerwca 2015 r. na adres konkurs@opowiadanie.org.

Hasło przewodnie edycji 2015 brzmi: “Obiecaj”. Wytyczne interpretacyjne dla autorek i autorów: “Zamawiamy niniejszym dedykowane pisanki-cacanki o objętości wprost proporcjonalnej do zawartości. Niechaj w 3d zogniskują temperaturę czasów, w których nikt nie chce już wierzyć tekstowi na słowo. W zakresie nadsyłki należy ogarnąć sytuację ja, definicję ty, jak również co najmniej kilkuzdaniową encyklopedię relacji pomiędzy nimi. Dozwala się kultywować: skargę konstytucyjną, zwyczajną ściemę, mieszanie szyków, sny. Wskazane są wszelkie rozkojarzenia. I – gdyby to było niejasne – szukamy autorów nad wyraz słownych”.

Uczestnikiem konkursu może być każdy. Nadesłany utwór powinien mieć charakter autorski. Musi być napisany po polsku.

Wysokość głównej nagrody w konkursie wynosi 5 000 zł brutto (pięć tysięcy złotych). Nagrodą dodatkową jest zaproszenie do udziału w 11. finale Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się w dniach 1-4 października 2015 r. we Wrocławiu.

Ogłoszenie nazwiska laureata nagrody głównej i wręczenie pozostałych nagród nastąpi w październiku 2015 podczas finału MFO we Wrocławiu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni wcześniej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Lista nagrodzonych zostanie również opublikowana na stronie www.opowiadanie.org.

Konkurs na najlepsze opowiadanie 2015 Obiecaj

Zobacz: Regulamin konkursu na opowiadanie 2015

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj