Strona główna Edukacja Konkurs na opowiadanie “Złoczyńcy w uzdrowisku” 2017

Konkurs na opowiadanie “Złoczyńcy w uzdrowisku” 2017

Powiat Otwocki działający poprzez Biuro Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku zaprasza do udziału w konkursie literackim “Złoczyńcy w uzdrowisku” 2017. Celem konkursu literackiego jest promocja powiatu otwockiego poprzez napisanie opowiadania kryminalnego nawiązującego w treści do terenu powiatu otwockiego.

Formą literacką pracy konkursowej jest opowiadanie, w którym istotne znaczenie odgrywa powiat otwocki. Opowiadanie powinno być osadzone w realiach geograficznych i nawiązywać do miejsc związanych z tym regionem. Źródło inspiracji stanowią miejsca turystyczne, kulturalne, ośrodki, placówki, zakłady itp., które znajdowały lub znajdują się na terenie powiatu otwockiego. Przykładowa lista miejsc dostępna jest jako załącznik do Regulaminu na stronie internetowej Powiatu Otwockiego. Akcja opowiadania może toczyć się w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości.

Nadesłany utwór musi być napisany w języku polskim, wcześniej nienagradzany i w żadnej formie niepublikowany.

W konkursie zostaną przyznane nagrody dla laureatów najciekawszych prac:

  • I nagroda – kwota brutto 2 000 zł;
  • II nagroda – kwota brutto 1 500 zł;
  • III nagroda – kwota brutto 1 000 zł.

Do przyznania nagrody uprawnione jest Jury powołane przez Organizatora. Jury, oceniając zgłoszone prace, będzie działać zgodnie z celami i zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie, mając przy tym w szczególności na uwadze oryginalność, walory artystyczne utworu oraz inspiracje i związki z powiatem otwockim.

Regulamin w jego pełnym brzmieniu będzie dostępny do wglądu dla uczestników Konkursu na stronie internetowej: www.powiat-otwocki.pl.

Konkurs na opowiadanie "Złoczyńcy w uzdrowisku" 2017

Zobacz
Ogłoszenie o konkursie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj