Strona główna Edukacja Konkurs Three Minute Thesis

Konkurs Three Minute Thesis

Konkurs Three Minute Thesis na najlepsze prezentacje naukowe doktorantów, odbędzie się także na poznańskich uczelniach. Doktoranci, którzy chcą opowiedzieć o swoich badaniach, mogą aplikować do 29 stycznia 2017 br.

Three Minute Thesis to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez australijski The University of Queensland. Pierwsza polska edycja konkursu Three Minute Thesis odbyła się w Łodzi w 2014 r. Teraz do uczelni łódzkich dołączyły uczelnie poznańskie. Organizatorzy poznańskiej edycji konkursu to Stowarzyszenie Boost Biotech Polska oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

W ramach konkursu doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa.

“3MT nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców – mówi organizatorka konkursu Aleksandra Kwiecień.

Uczelnie, których doktoranci startować w konkursie to: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

“Opowiedzieć o swojej pracy naukowej w trzy minuty to prawdziwe wyzwanie. Liczymy na doktorantów z naszego regionu – wiemy, że drzemie w nich niesamowity potencjał naukowy” – mówi Sylwia Jurga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Prezentacje naukowe będzie można oglądać podczas eliminacji konkursowych 1 i 2 marca 2017 r. oraz finale, który odbędzie się 3 marca 2017 r.

Doktoranci z poznania mogą zgłaszać do 29 stycznia 2017 r. poprzez formularz na www.threeminutethesis.pl.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj