Strona główna Firma Kto odpowiada za skuteczną reklamę i marketing w Internecie?

Kto odpowiada za skuteczną reklamę i marketing w Internecie?

W dobie powszechnej komputeryzacji i wszechobecnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w często darmowy dostęp do Sieci, zagnieżdżenie się marketingu w Internecie było tylko kwestią czasu. Większość z nas korzysta bowiem z mediów społecznościowych, szuka inspiracji na blogach i vlogach oraz czerpie wiedzę z (bardziej lub mniej wartościowych) portali internetowych. Wszystko to sprawia, że Internet stał się najbardziej skutecznym kanałem komunikacji, który wykorzystują marketingowcy.

Marketing w Internecie

Zastanawiając się, czym jest marketing w Internecie, powinniśmy zastanowić się, jak często w ciągu dnia przeglądamy strony internetowe i otwieramy napotkane po drodze odnośniki i reklamy. Niemal każdy z nas ma swoje ulubione portale, na które często zagląda w poszukiwaniu różnego rodzaju informacji. Za pośrednictwem tych serwisów przedostają się do nas również informacje, których wcale nie szukamy. Tak właśnie działa marketing w Internecie. Popularnymi sposobami działań marketingowych w Sieci jest też prowadzenie blogów, vlogów oraz fan page’y, na których osoby prywatne lub firmy i instytucje dzielą się swoimi pomysłami, wiedzą, a także codziennością. Zauważmy, że nasi ulubieni blogerzy bardzo często testują różne produkty. To również część marketingu w Internecie. W ostatnim czasie ogromną rolę w internetowych działaniach marketingowych odgrywają media społecznościowe, a w szczególności Facebook, który jest wszechobecny. Śledzenie ulubionych fan page’y sprawia, że lubiane przez nas produkty, usługi czy instytucje wyświetlają się na naszej tablicy tak często, jak posty naszych znajomych, co sprawia, że stają się nam bliższe.

Co to jest skuteczna reklama?

Trudno jednoznacznie sformułować definicję skutecznej reklamy, uwzględniając jej wszystkie cechy. Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że skuteczna reklama to takie działania promujące produkt lub usługę, które przyczyniają się do osiągnięcia zamierzonego celu, czyli najczęściej do wzrostu sprzedaży lub zainteresowania ofertą. Warto pamiętać, że dobra kampania reklamowa powinna być poprzedzona dobrze wykonaną analizą rynku oraz dokładnym określeniem grupy docelowej. Dzięki temu możliwe będzie wybranie najlepszego kanału komunikacji oraz dopasowanie treści komunikatu do potrzeb potencjalnych odbiorców. Zachowanie tych zasad przekłada się na skuteczność reklamy.

Kto odpowiada za skuteczną reklamę i marketing w Internecie?

Za skuteczną reklamę i marketing w Internecie odpowiada sztab wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają o to, by komunikat dotarł do jak największej liczby osób i trafił do tych, do których skierowano ofertę. Wśród pracowników agencji reklamowych i domów mediowych (zobacz: http://www.mecglobal.pl) znajdują się więc analitycy przeprowadzający wstępną część kampanii reklamowej oraz graficy, copywriterzy, pozycjonerzy i specjaliści ds. SEO odpowiadający za jak najlepsze przygotowanie i dystrybucję komunikatu.

Wbrew pozorom skuteczna reklama i marketing w Internecie to ciężki kawałek chleba. Bez wątpienia przekonał się o tym każdy, kto marzył o zarabianiu na blogu i postanowiwszy spełnić swoje pragnienia, założył swoją wymarzoną stronę bez odpowiedniego przygotowania. Sukces w sieci, głównie ze względu na ogromną konkurencję, wymaga bowiem solidnego planu, ponieważ tylko wówczas możemy wdrożyć najlepsze działania marketingowe promujące i wyróżniające naszą ofertę.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj