Strona główna Kariera Kursy językowe na odległość i kursy internetowe – idealne połączenie

Kursy językowe na odległość i kursy internetowe – idealne połączenie

Chciałbyś nauczyć się języka obcego, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Brakuje Ci czasu i motywacji? Znasz wiele metod, ale żadna z nich nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań? Dowiedz się, jak efektywnie skorzystać z najlepszych dostępnych materiałów językowych w roku 2017. Wybierz kursy, które pozwolą Ci się uczyć w sposób praktyczny, niedrogi i dostosowany do Twoich potrzeb.

Dziś każdy z nas, kto rozpoczyna lub kontynuuje naukę języka obcego, ma przed sobą wprost niezliczone możliwości. Większość z nich ma jednak wady, które skutecznie zniechęcają do korzystania z nich. Przyjrzymy się pokrótce najczęstszym wyborom tych, którzy chcą nauczyć się języka obcego.

Drogie (dosłownie!) wspomnienia ze szkolnej ławki

Jednym z najpopularniejszych sposobów na naukę języka jest zapisanie się do szkoły językowej. Z takiej możliwości korzystają uczniowie w różnym wieku – zarówno młodzież, jak i dorośli, często z myślą o wyjeździe za granicę. Choć szkoły językowe różnią się od siebie poziomem nauczania, wielu uczniom ciężko przychodzi robienie postępów w każdej z nich. Dlaczego? Typowym problemem są zbyt liczne grupy – choć inni uczestnicy kursu są potencjalnymi partnerami do konwersacji,  ich obecność sprawia, że nauczyciel ma niewiele czasu dla poszczególnych uczniów. Dodatkowo, atmosfera szkolnych ławek, tak dobrze znana Ci zapewne z nie zawsze zajmujących lekcji języka obcego z gimnazjum, czy liceum, skutecznie odbiera wielu uczniom chęci do nauki. A wszystko to często całkiem sporo kosztuje – regularne uczęszczanie do szkoły językowej wiąże się z koniecznością wydawania dużych kwot pieniędzy oraz tracenia czasu na dojazdy.

Jeśli nie kursy stacjonarne, to co?

Internet – wszystko i… nic

Kolejnym, coraz popularniejszym źródeł językowej edukacji jest Internet. Uczniowie, którzy chętnie uczą się samodzielnie, mają do dyspozycji serwisy językowe tłumaczące podstawowe zagadnienia gramatyczne, blogi językowe, fora, serwisy z filmami i czaty dla uczniów. Niektórzy internauci poszukują w Internecie obcokrajowców, z którymi mogliby rozmawiać w obcym języku. W zamian, często proponują pomoc w nauce własnego języka ojczystego.

Nie da się ukryć, że ten sposób nauki nie jest stworzony dla każdego. Bez nauczyciela trudno czasami upewnić się, że poprawnie rozumiemy wszystkie zagadnienia. Niełatwo też o dyscyplinę – gdy nikt nas nie sprawdza, pierwszy moment słabości po początkowym entuzjazmie może zakończyć się porzuceniem nauki języka. Źródła internetowe takie jak te opisane powyżej świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie i urozmaicenie nauki. Co powinno być jednak daniem głównym?

Na czym polega wyjątkowość kursów na odległość?

Dla wielu uczniów stają się nimi kursy językowe na odległość. W ramach takich kursów, uczniowie regularnie otrzymują podręczniki, z których samodzielnie, w dogodnej dla siebie miejscu, czy porze, zgłębiają zagadnienia lub wykonują ćwiczenia, oraz inne materiały, takie jak płyty, czy audiobooki. Co jakiś czas, ich postępy sprawdza nauczyciel. Mogą się z nim zawsze skonsultować także w przypadku różnorakich wątpliwości. Kursy takie doskonale łączą w sobie regularność, dyscyplinę i pewność, jaką daje praca z nauczycielem, oraz swobodę i radość, jaką daje samodzielne uczenie się i odkrywanie języka. Dodatkowo, kursy na odległość są zwykle bardzo praktyczne. Na przykład, zawierają moduły specjalnie przeznaczone dla osób wybierających się do pracy za granicę. Co ważne, są także zwykle znacznie tańsze niż kursy stacjonarne w szkole językowej.

Kurs na odległość + kurs internetowy = idealne połączenie

Dziś kursy na odległość są dodatkowe uzupełniane przez kursy internetowe. Przykładowo, kursy języka angielskiego od ESKK dają możliwość nabycia kursu internetowego jako dodatku do podstawowego kursu na odległość. Dzięki temu, możesz korzystać z zalet Internetu, m.in. możliwości uczenia się niemal wszędzie, nawet w autobusie, w ramach realizowanych przez Ciebie kursów na odległość. Wciąż do dyspozycji pozostaje nauczyciel, który pomoże w przypadku wątpliwości. W ten sposób korzystasz z największych zalet niemal wszystkich metod nauczania, unikasz ich wad, a przy tym wszystkim nie opróżniasz swojego portfela! Wejdź na stronę eskk.pl i już dziś dowiedz się więcej o praktycznych kursach językowych na odległość.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj