Strona główna Firma Mazowsze po raz siódmy szuka innowacyjnych naukowców i firm

Mazowsze po raz siódmy szuka innowacyjnych naukowców i firm

Młodzi naukowcy i przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, którzy na swoim koncie mają innowacyjne rozwiązania, mogą wziąć udział w VII edycji konkursu Innowator Mazowsza. Wnioski można nadsyłać do 30 września. Na najlepszych czekają nagrody w wysokości: 25 i 15 tys. złotych.

W konkursie biorą udział młodzi naukowcy i przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego. W kategorii Młoda Innowacyjna Firma mogą startować przedsiębiorcy, którzy prowadzą na Mazowszu firmę z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, i ile istnieje ona nie dłużej niż 10 lat. Zgłaszane do konkursu innowacje mogą być nowymi produktami lub usługami, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, organizacyjnymi i marketingowymi usprawniającymi bieżącą działalność biznesową. Co ważne – oceniane będą tylko takie, które stosowane są nie dłużej niż 5 lat. W tej kategorii przewidziane nagrody to: za I miejsce – 25 tys. zł, za II miejsce – 15 tys. zł, za III miejsce – 10 tys. zł.

Kategoria Innowacyjny Młody Naukowiec przeznaczona jest dla młodych, kreatywnych naukowców z Mazowsza do 39 roku życia, którzy zakończyli przewód doktorski lub w ciągu 3 ostatnich lat uzyskali stopień doktora. Oceniane będą prace zawierające innowacyjne, a jednocześnie praktyczne rozwiązania. W tej kategorii nagrody główne to 15 tys. zł za I miejsce, 12,5 tys. zł za II miejsce, 10 tys. zł za III miejsce.

“Od początku konkursu mamy dwie kategorie – przedsiębiorców i naukowców, ale tak naprawdę te dwa obszary muszą się przenikać, żeby proponowana innowacyjność miała sens. Nagradzamy takie prace doktorskie, które nie są jedynie ideami, a zawierają pomysły i wyniki badań, które mogą być wdrażane, które da się zastosować, unowocześniając to, co dotychczas. Również nagradzane firmy to takie, które do codziennej działalności nie podchodzą z rutyną, które szukają nowych rozwiązań, a przez to rozwijają się i inspirują innych” – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W dotychczasowych edycjach wyłoniono w sumie 32 wybitnych naukowców i 21 firm inwestujących w innowacyjne rozwiązania. W ubiegłym roku docenione zostały m.in. nowatorski, ekonomiczny i ekologiczny system bezspoinowej konstrukcji budynków; nowoczesny program komputerowy służący do usprawniania funkcji ruchowych i poznawczych – Neuroforma oraz innowacyjny, modułowy system piecy piekarskich FORNEXT.

Termin składania wniosków upływa 30 września. Wzorce formularzy odpowiednich dla poszczególnych kategorii dostępne są na stronie konkursu.

Wypełnione i podpisane wnioski aplikacyjne z dopiskiem „Innowator Mazowsza” – kategoria Młoda Innowacyjna Firma lub Innowacyjny Młody Naukowiec można składać osobiście lub wysyłając pocztą na adres Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj