Strona główna Edukacja Nauczyciele mogą bezpłatnie studiować podyplomowo

Nauczyciele mogą bezpłatnie studiować podyplomowo

Przyszli lub młodzi stażem nauczyciele polskiego lub matematyki mają szansę dołączyć do Szkoły Edukacji. Do 31 marca trwa rekrutacja na bezpłatne dzienne studia podyplomowe przygotowane przez Uniwersytet Warszawski i Polsko-Amerykańska Fundację Wolności. Na studentów czekają stypendia.

“Edukatorzy z całego świata są zgodni: żadna reforma ani zmiana systemowa nie podniosą jakości edukacji tak, jak mogą to zrobić nauczyciele. Spieramy się w Polsce o sprawy drugorzędne, jak liczebność klasy, wyposażenie czy podział szkół. Zapominamy, że trzeba przede wszystkim dobrze przygotować do pracy nauczycieli. Bez tego nawet najlepsze rozwiązania niczego w szkole nie poprawią” – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji powołanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (PAFW) i Uniwersytet Warszawski (UW).

Program powstał Szkoły Edukacji powstał we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Obejmuje Codzienne praktyki przez 10 miesięcy. Przez 320 godzin praktyk studenci będą pracować w szkole z uczniami na bazie przygotowanych w Szkole Edukacji scenariuszy i przetrenowanych metod pracy. Praktyki będą ściśle zintegrowane z programem nauczania. Zdobyte na zajęciach umiejętności student będzie mógł od razu przećwiczyć w klasie, z kolei doświadczenia z klasy omówi potem z wykładowcami.

Szkoła Edukacji PAFW i UW współpracuje ze szkołami publicznymi, społecznymi i prywatnymi, na każdym etapie edukacyjnym: od podstawówki po liceum. Studenci będą uczyć we pod opieką praktyków, wyszkolonych m.in. w Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia.

Na nauczycielskie studia podyplomowe do Szkoły Edukacji PAFW i UW mogą się zgłaszać przede wszystkim absolwenci filologii polskiej lub matematyki z tytułem magistra oraz nauczyciele ze stażem pracy krótszym niż 10 lat.

W roku akademickim 2017/2018 studia są bezpłatne. Dodatkowo kandydaci mogą się ubiegać o przyznanie stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych miesięcznie oraz o pomoc w zakwaterowaniu w Warszawie.

Rekrutacja przebiega w dwóch turach. Na pierwszą pulę zgłoszeń organizatorzy czekają do 31 marca. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowane są na połowę kwietnia. Druga tura rekrutacji potrwa do końca maja. Więcej szczegółów na stronie www.szkolaedukacji.pl

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj