Strona główna Inne NAWA przyjmuje zgłoszenia do programu „Promocja języka polskiego”

NAWA przyjmuje zgłoszenia do programu „Promocja języka polskiego”

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyjmuje do 31 lipca zgłoszenia do programu „Promocja języka polskiego”. Polskie uczelnie i instytucje naukowe będą miały do wykorzystania 2 mln 300 tys. zł.

W ramach programu finansowane są projekty, działania i inicjatywy realizowane w Polsce lub za granicą, służące rozpowszechnianiu języka polskiego jako obcego i wzmocnieniu jakości jego nauczania.

O udział w programie mogą ubiegać się polskie uczelnie i instytucje naukowe podejmujące działania na rzecz promocji języka polskiego na poziomie akademickim.

„Projekt może być realizowany przez jedną instytucję, ale preferowane są projekty w międzynarodowym partnerstwie. Partnerami mogą być zagraniczne uczelnie lub instytucje naukowe” – napisano w komunikacie przesłanym do mediów.

Termin składania aplikacji upływa 31 lipca 2024 r.

W dotychczasowych pięciu edycjach programu „Promocja języka polskiego” zrealizowano łącznie 73 projekty z udziałem 103 partnerów z zagranicy. Projekty realizowane były we współpracy z partnerami z Austrii, Belgii, Brazylii, Chin, Czech, Ekwadoru, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Kazachstanu, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niderlandów, Niemiec, Peru, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Ukrainy Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Projekty, jak podała NAWA, były realizowane m.in. przez: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej) oraz przez Instytut Badań Literackich PAN.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/promocja-jezyka-polskiego-nawa-rozpoczynamy-nabor-2024 (PAP).

Nauka w Polsce

uka/ bar/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj