Strona główna Edukacja Ogólnopolski Konkurs Poetycki “O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta

Ogólnopolski Konkurs Poetycki “O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta

Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu przy współudziale Urzędu Miasta Toruń, jak co roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta. W konkursie mogą brać udział osoby, które do 31 sierpnia 2018 roku na adres organizatora prześlą maksimum pięć utworów poetyckich w 4 kopiach maszynopisu. Należy pamiętać, że utwory przesłane na konkurs nie mogły być wcześniej publikowane, w tym także w Internecie. Dla laureata konkursu przewidziana jest nagrodzą pieniężna w wysokości 7 000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 grudnia w trakcie uroczystego koncertu.

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć autorzy niezrzeszeni oraz członkowie związków twórczych. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie maksimum pięciu utworów poetyckich w 4 kopiach maszynopisu. Kopie należy ułożyć w 4 komplety, tak aby zawierały każdy ze zgłoszonych utworów. Jurorzy otrzymają po jednym komplecie utworów danego autora.

Tematyka i forma prac jest dowolna. Utwory zgłoszone do Konkursu nie mogą być wcześniej publikowane, w tym także w Internecie.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 31 sierpnia 2018 roku. Decyduje data wpływu do siedziby Organizatora.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie 1 grudnia 2018 r. w trakcie uroczystego koncertu. Ponadto laureaci są zobowiązani do uczestnictwa w spotkaniu autorskim 2 grudnia 2018 r. Obecność w powyższych wydarzeniach osób, których wiersze zostały nagrodzone lub wyróżnione w konkursie, jest warunkiem otrzymania nagrody.

Organizatorem Konkursu jest Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu przy współudziale Urzędu Miasta Torunia.

Zobacz
Ogłoszenie o konkursie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj