Strona główna Edukacja “Skomplikowane i proste” – ruszyła 12. edycja konkursu na artykuł popularnonaukowy

“Skomplikowane i proste” – ruszyła 12. edycja konkursu na artykuł popularnonaukowy

Ruszyła XII edycja konkursu „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach”, organizowanego przez redakcję “Forum Akademickiego”. Na laureatów – młodych badaczy, którzy w przystępny sposób opiszą badania, w których brali udział – czekają nagrody finansowe i rzeczowe.

W rywalizacji mogą wziąć udział pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Przesłane artykuły powinny w przystępny sposób popularyzować badania, które naukowcy prowadzili samodzielnie lub takie, w których brali udział.

Na konkurs będą przyjmowane teksty w języku polskim o objętości 10-12 tys. znaków (ze spacjami) w trzech egzemplarzach opatrzonych hasłem (może to być wyraz lub dwa wyrazy). Można dołączyć kilka fotografii i rysunków obrazujących badania (w tekście lub osobno). Prac nie należy podpisywać nazwiskiem. Do prac trzeba dodać zaklejoną małą kopertę listową formatu C6, oznaczoną tym samym hasłem, zawierającą dane osobowe autora (imię, nazwisko, wiek, stopień naukowy, miejsce pracy lub studiów doktoranckich, adres domowy, numer telefonu, adres e-mail) i krótką, jednostronicową notę o przebiegu pracy naukowej (organizatorzy nie wymagają spisu publikacji).

Prace można przysyłać do 11 września (liczy się data stempla pocztowego) z dopiskiem „Konkurs” na adres: Forum Akademickie, ul. Zana 38, 20-601 Lublin, pok. 407. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają odpowiednio: 8,5 tys., 4 tys. i 2 tys. zł oraz książki, kursy i nagrody rzeczowe. Planowane jest również przyznanie czterech równorzędnych wyróżnień, premiowane kwotą tysiąca złotych i nagrodami rzeczowymi.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają książki z serii monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, a także roczną prenumeratę „Forum Akademickiego”, gdzie zostaną opublikowane nagrodzone i wyróżnione artykuły.

Honorowy patronat nad konkursem objął minister nauki i szkolnictwa wyższego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.forumakademickie.pl

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj