Strona główna Edukacja Startuje konkurs na mural z okazji stulecia AGH w Krakowie

Startuje konkurs na mural z okazji stulecia AGH w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłosiła w poniedziałek konkurs na mural z okazji stulecia uczelni. Projekty można nadsyłać do 16 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tys. zł.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do profesjonalnych twórców nurtu street art, jak i do amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w zaprojektowaniu wielkoformatowego malowidła. Motywem przewodnim prac ma być stuletnia historia AGH. Autorzy projektów powinni również nawiązać do lokalizacji muralu – ozdobi on przestrzeń, w której na co dzień żyją i mieszkają krakowscy studenci.

Zwycięski projekt zostanie naniesiony na południową ścianę domu studenckiego Stokrotka w Krakowie przy ul. Rostafińskiego. Wielkoformatowe malowidło o wymiarach 16 m x 15 m ozdobi budynek, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie głównej bramy wjazdowej na teren największego miasteczka studenckiego w Polsce.

Nadesłane prace oceni jury złożone z m.in. władz AGH i przedstawiciela Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na zwycięzcę czeka 5 tys. zł.

W pierwszym etapie komisja konkursowa wybierze trzy najciekawsze propozycje, które zostaną następnie poddane pod głosowanie internautów. W ostatnim etapie rywalizacji prace ocenione przez internautów ponownie trafią pod obrady jury. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada. Realizacja projektu przewidziana jest na wczesną wiosnę 2019 r. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej AGH oraz na stronie: 100lat.agh.edu.pl.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj