Strona główna Kariera Ty też możesz pracować w aptece lub w firmie farmaceutycznej. Wystarczy ukończyć...

Ty też możesz pracować w aptece lub w firmie farmaceutycznej. Wystarczy ukończyć odpowiedni kurs zawodowy

Można wyróżnić co najmniej kilka zawodów, które bez względu na przemiany społeczne, cieszą się zaufaniem i szacunkiem ludzi. Każdy chciałby mieć w rodzinie lekarza, adwokata, dentystę, farmaceutę. O ile większość z tych specjalności wiąże się z koniecznością ukończenia studiów wyższych, o tyle do rozpoczęcia pracy w aptece wystarczy tytuł technika farmaceuty.

Technik farmaceutyczny – ciekawy i odpowiedzialny zawód

Osoba posiadająca tytuł technika farmaceuty to prawa ręka właścicieli apteki. Wspiera wszystkich pracowników podczas obsługi klientów oraz pomaga w realizacji zadań na tak zwanym zapleczu. Posiada niezbędną wiedzę w zakresie farmacji oraz medycyny, potrafi udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, zna właściwości leków i jest w stanie określić sposób ich podawania i przechowywania.

Co istotne, posiadając tytuł technika farmacji nie musimy ograniczać się do pracy w aptece. Takie wykształcenie pozwala nam znaleźć pracę w innych przedsiębiorstwach i instytucjach, w których przydatna jest wiedza farmaceutyczna. Absolwenci farmacji spełniają się zatem zawodowo w takich podmiotach jak: firmy farmaceutyczne, sklepy zielarsko-medyczne, laboratoria, stacje sanitarne oraz inspekcje farmaceutyczne. 

W której szkole najlepiej przygotują Cię do zawodu?

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu nie tylko dyplomu, ale również rzeczywistych umiejętności, to na pewno warto rozpocząć naukę w warszawskim Collegium. Jest to Szkoła Służb Medycznych, która posiada bardzo dobrą reputację w branży. Dobre opinie dotyczą zarówno kadry nauczycielskiej, wyposażenia sal zajęciowych, jak i systemu nauczania. Dyplom Collegium gwarantuje szybkie zatrudnianie i atrakcyjne warunki pracy.

Dużym atutem szkoły jest elastyczny układ zajęć. W szkole mile widziane są zarówno niedawni absolwenci szkół średnich, jak również osoby dojrzałe, które chcą zmienić swoją drogę zawodową. Tryb nauczania jest przystępny także dla osób posiadających rodzinę. Zajęcia odbywają się w czterech układach:

  • dziennym (od środy do piątku w godzinach od 9:30 do 18:00),
  • wieczorowym (wtorek, środa, czwartek, piątek, od godziny 16:00 do 21:00),
  • wieczorowo-weekendowym (tj. w czwartki i piątki w godzinach: 16:00-21:00 oraz w soboty od 8:00 do 17:45),
  • weekendowym (w soboty i w niedziele, w godzinach od 8:00 do 17:45).

Jak widać każdy z powodzeniem może rozpocząć naukę bez względu na zobowiązania rodzinne lub zawodowe. Nauka trwa 2,5 roku (czyli 5 semestrów) i kończy się egzaminem zawodowym.

Co wchodzi w zakres nauczania na kierunku technik farmacji?

Program nauczania oparty jest na państwowych zaleceniach w tym zakresie. Kadra opracowała jednak swój autorski program nauczania modułowego, który przynosi rewelacyjne efekty. Najlepszym potwierdzeniem wysokiej wiedzy uczestników kursu jest wysoka zdawalność egzaminów.

W trakcie nauki na kierunku technik farmacji, słuchacze nabywają kompetencje ogólnozawodowe, nabywają umiejętności udzielania porady farmaceutycznej i fachowej informacji o leku, uczą się sporządzania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, przeprowadzają analizy i kontrole produktów farmaceutycznych, uczestniczą w obrocie produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi. Szansą na sprawdzenie uzyskanej wiedzy teoretycznej w praktyce jest udział w praktykach zawodowych.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj