Strona główna Edukacja Uruchomiono wyszukiwarkę szkół doktorskich

Uruchomiono wyszukiwarkę szkół doktorskich

Uruchomiono wyszukiwarkę szkół doktorskich, która umożliwia przeszukiwanie ich oferty – informuje na swojej stronie resort nauki. Z danych w wyszukiwarce wynika, że w Polsce jest teraz 129 szkół doktorskich.

Wyszukiwarkę można znaleźć na stronie https://radon.nauka.gov.pl/dane/szkoly-doktorskie. Korzysta ona z na bieżąco aktualizowanej bazy danych systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym POL-on.

Z pomocą wyszukiwarki można uzyskać dostęp do danych takich jak: nazwa szkoły doktorskiej, dyscyplin, w których szkoła doktorska prowadzi kształcenie, podmiotu prowadzącego/ podmiotów współprowadzących szkołę doktorską. Jest tam też informacja, ile semestrów przewidziano w programie kształcenia, a także informacja, kiedy szkołę uruchomiono i czy nie zaprzestano w niej kształcenia (na razie nie ma szkół, które kształcenia zaprzestały).

Wyszukiwarkę znaleźć można na stronie systemu RAD-on. Jest to – jak wyjaśnia resort nauki – narzędzie analityczne i źródło raportów, analiz i danych o szkolnictwie wyższym i nauce w Polsce, które gromadzone są w systemach nauki i szkolnictwa wyższego.

System powstał w partnerstwie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym w ramach projektu „ZSUN II. Zintegrowany System Usług dla Nauki. Etap II”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

PAP – Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj