Strona główna Edukacja W Łodzi rusza rekrutacja do programu stażowego dla studentów i absolwentów

W Łodzi rusza rekrutacja do programu stażowego dla studentów i absolwentów

Ponad 300 miejsc na płatnych stażach zaoferuje w tym roku studentom i absolwentom z Łodzi 60 pracodawców w ramach 10. edycji programu pilotowanego przez łódzki magistrat. Do tej pory w ramach programu „Młodzi w Łodzi” stałą pracę znalazło 1,4 tys. osób.

„Jesteśmy w środku epidemii i kryzysu gospodarczego. Nie wiemy, jak długo ta sytuacja potrwa, ale już teraz możemy ogłosić dobrą wiadomość. Przed nami 10. edycja projektu +Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne+. Bardzo cieszę się, że przedsiębiorstwa, które staże oferują, nie wycofały się z projektu. Wszystko wskazuje, że będziemy go realizować i już teraz zapraszam łódzkich studentów i absolwentów do aplikowania na płatne staże” – poinformowała w środę prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W tegorocznej edycji programu „Młodzi w Łodzi” chęć przyjęcia na płatny staż łódzkich studentów i absolwentów wyraziło 60 pracodawców, którzy przygotowali dla nich ponad 300 miejsc pracy. Wszystkie staże w projekcie są płatne od minimum 2,6 tys. zł brutto do 5 tys. zł brutto na miesiąc.

Wśród partnerów projektu znalazły się firmy z branż BPO/SSC, IT, R&D, farmaceutycznej, drogeryjnej, biotechnologicznej, produkcyjnej, automotive, logistycznej, budowlanej, elektrycznej, finansowej, księgowej, administracyjnej, edukacyjnej oraz marketingowej.

Jak podkreślają organizatorzy programu „Młodzi w Łodzi”, staże pozwalają studentom zapoznać się z realnymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi biznes, a także umożliwiają zdobycie zatrudnienia na dłuższy czas.

„Większość firm współpracujących z nami nawiązuje z wybranymi osobami dalszą współpracę po zakończonym stażu. Przez dziesięcioletni okres trwania projektu łódzcy pracodawcy zatrudnili blisko 1,4 tys. łódzkich studentów i absolwentów” – dodają.

Rekrutacja kandydatów na staże trwa od 1 kwietnia do 14 maja 2020 r. na stronie www.praktyki.lodz.pl. Stażyści zostaną wyłonieni pod koniec czerwca, a staże będą odbywać się od lipca do września. Informacje o projekcie dostępne są na stronie www.praktyki.lodz.pl oraz na Facebooku „Młodzi w Łodzi”.

PAP – Nauka w Polsce, Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ wj/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj