Strona główna Edukacja We wrześniu otworzy się Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

We wrześniu otworzy się Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

Od 11-29 września Uniwersytet Śląski otworzy kampus dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. Uczniowie będą mogli uczestniczyć m.in. w wykładach naukowych.

We wrześniu Uniwersytet Śląski w Katowicach otworzy Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe. Na wydarzenie zaprasza zorganizowane grupy szkolne i uczestników indywidualnych. Na mapie kampusu pojawią się cztery przystanki naukowe oferujące interaktywne warsztaty, wykłady i pokazy z różnych dziedzin. W programie są zajęcia m.in z osobliwości świata fizyki czy z biostrefy.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego i przez pracowników innych placówek naukowo-badawczych. Wykłady uzupełniają i rozszerzają szkolną podstawę programową.

W wykładach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego co roku bierze udział ok. 17 tys. uczniów. Szczegółowy program i zasady rejestracji są na stronie www.uniwersyteckiemiasteczkonaukowe.us.edu.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Otwarty UŚ.(PAP)

Autorka: Julia Szymańska

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj