Strona główna Edukacja XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki “Tutaj jestem”

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki “Tutaj jestem”

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Tutaj jestem”. Konkurs kierowany jest do osób amatorsko piszących prozę i poezję. Nagrodę w konkursie stanowi wydanie w postaci książkowej pracy wybranej przez komisję spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

Zadaniem Uczestników jest napisanie i wysłanie całkowicie autorskiego utworu literackiego w języku polskim, o dowolnej tematyce, spełniającego wszelkie wymogi wybranego gatunku. Prace nadesłane na Konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalną twórczość Uczestnika.

Ogłoszenie wyników i przekazanie nagrody nastąpi po zakończeniu Konkursu, zgodnie z Regulaminem. Komisja w wyborze pracy będzie kierować się pomysłowością oraz kreatywnością, a dodatkowym atutem będą zawarte w utworach akcenty związane z województwem podlaskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r.

Konkurs adresowany jest do autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa, wydanego drukiem lub w postaci e-publikacji, z numerem ISBN.

Motto konkursu: Tutaj jestem, gdzie byłem, gdzie się urodziłem. Tu się wychowałem i tutaj zostałem. Mogłem jechać, wyjechać i stąd się oddalić, ale jednak zostałem z tymi, co zostali. /Michał Zabłocki/

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj