Strona główna Inne Znaczek pocztowy na 200-lecie UW

Znaczek pocztowy na 200-lecie UW

Znaczek pocztowy z Salą Kolumnową, która znajduje się w budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, wyemituje Poczta Polska. Okazją do emisji znaczka jest jubileusz 200-lecia UW. Będzie wydrukowany w nakładzie 180 tys. egzemplarzy.

Znaczek wydrukowany zostanie w formie bloku o wymiarach 70 x 90 mm. Kosztować będzie 5 zł. „Listy i pocztówki oznaczone nim dotrą do Europy, Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej, a także do Afryki, Azji, Australii i Oceanii (pod warunkiem, że nie będą ważyć więcej niż 50 g)” – informuje Uniwersytet Warszawski.

Na znaczku przedstawiono dawną fotografię Sali Kolumnowej, która znajduje się w budynku Wydziału Historycznego. W tle, na bloku, widoczna jest wizualizacja 3D tego samego pomieszczenia wykonana przed jego renowacją.

W projekcie wykorzystano również godło UW, a na okolicznościowym stemplu logotyp obchodów 200-lecia. Autorem projektu jest artysta plastyk Karol Tabaka.

Znaczek pocztowy w bloku wraz z towarzyszącą mu kopertą i datownikiem zostanie wprowadzony do obiegu 13 maja, w pierwszym dniu Światowego Zjazdu Absolwentów. Będzie dostępny w internetowym sklepie filatelistycznym oraz w większych placówkach pocztowych, np. w punkcie przy ul. Świętokrzyskiej 31/33.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj