Strona główna Inne Druk wielkoformatowy – jaką technologie produkcji wybrać?

Druk wielkoformatowy – jaką technologie produkcji wybrać?

Mówi się, że ludzie kupują oczami, dlatego inwestowanie w odpowiednią reklamę jest bardzo ważne. Bez odpowiedniej reklamy, nie ma mowy o tym, aby firma skutecznie się wypromowała. Nawet kiedy oferujemy potencjalnym klientom niepowtarzalne produkty w najlepszej jakości, takie, na które jest popyt, to bez odpowiedniej widoczności, nie osiągniemy sukcesu. Dlatego warto zainteresować się produkcją reklam za pomocą druku wielkoformatowego. Jest to zdecydowanie jedna ze skuteczniejszych form reklamy.

Druk wielkoformatowy – co to?

W uproszczeniu druk wielkoformatowy pozwala nam na nanoszenie treści i grafik na materiały o dużych rozmiarach. Dzięki temu możemy drukować na folii, papierze i innych materiałach banerowych z roli, a także na materiałach płaskich, w których skład wchodzą płyty kompozytowe, pleksi, PCV. Druk wielkoformatowy wykorzystuje najnowsze technologie. Wśród nich znajduje się technika wykorzystująca atramenty solwentowe albo technika UV. Jej odpowiedni dobór ma istotny wpływ na trwałość naszego szyldu reklamowego. Dlatego powinniśmy się poważnie zastanowić nad tym, jaki rodzaj druku będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszy.

Solwentowy druk wielkoformatowy – jaki rodzaj wybrać?

Jeśli chodzi o solwent, w każdej dobrej drukarni zajmującej się produkcją reklam będziemy mogli wybrać między solwentem hard, mild i eco. Poszczególne sposoby produkcji różnią się miedzy sobą głównie ostateczną wytrzymałością reklamy. Dla wielu osób w takim razie wybór mógłby okazać się wyjątkowo prosty – nic bardziej mylnego. Trwalszy druk nie pozostaje bez wpływu na stan naszego środowiska, dlatego wiele osób ostatecznie decyduje się na druk eko. Ten rodzaj druku wielkoformatowego charakteryzuje się niezwykle wysoką jakością. Który solwent wybrać?

  • Solwent hard sprawdzi się w przypadku naprawdę dużych grafik, które są obserwowane z daleka, ponieważ posiada zdecydowanie mniejszą rozdzielczość w porównaniu do mild, czy eko solwentu.
  • Mild solwent – dobra szczegółowość druku, od mild solwentu możemy oczekiwać, że będzie się on już lepiej prezentował z bliska.
  • Eko solwent – może się poszczycić naprawdę wysoką dbałością o szczegóły. Nic więc dziwnego, że wykorzystujemy go nie tylko do reklamy zewnętrznej, ale i do produkcji naklejek, ulotek, plakatów itp.

Kiedy zdecydować się na druk wielkoformatowy UV?

W tej technologii nie wykorzystujemy atramentu solwentowego a taki, który utwardza się przy pomocy światła UV. Kiedy warto się na niego zdecydować? Szczególnie gdy chcemy umieścić naszą reklamę na materiale płaskim takim jak, na przykład szkło. Możemy więc z jego pomocą nanieść reklamę na szybę w budynku naszej firmy. Taki nadruk utrzyma się naprawdę długi czas, ponieważ cechuje go spora odporność na działanie wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli chodzi o jakość szczegółów tego typu druku wielkoformatowego, jest ona bardzo wysoka, dlatego też mimo większej ceny, klienci często decydują się na wykonanie druku w tej technologii.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj