Strona główna Firma Integracje dla PrestaShop

Integracje dla PrestaShop

PrestaShop to oprogramowanie, które pozwala na stworzenie sklepu internetowego. Jest typu open source, czyli jest to rodzaj darmowego oprogramowania.

Wstęp – program PrestaShop

PrestaShop to oprogramowanie, które pozwala na stworzenie sklepu internetowego. Jest typu open source, czyli jest to rodzaj darmowego oprogramowania.

Coraz częściej wykorzystywane są najnowsze integracje w celu połączenia systemu PrestaShop z innymi programami księgowymi, handlowymi, magazynowymi, biznesowymi. PrestaShop może pracować w wielu konfiguracjach. Mianowicie możemy wykorzystać go do sklepów małej i średniej wielkości, a także tych bardzo rozbudowanych.

Samo oprogramowanie jest na tyle popularne, że posiada już dużo modułów rozszerzających, a także wiele aplikacji integracyjnych, które pozwalają w szybki sposób na łączenie się online pomiędzy innymi systemami.

Sklep po wdrożeniu jest aplikacją w pełni działająca wymagającą jedynie rozszerzenia jej funkcji poprzez określone dodatki, integracje. Możemy prowadzić nasz sklep czy też hurtownie online lub lokalnie  w zależności od branży, jaką posiadamy. Oprogramowanie PrestaShop ma wiele funkcji, opcji, modułów. Jest to program ciągle rozwijany przez developerów.

Integracja jako połączenie dwóch procesów informatycznych

Integracja jest to proces polegający na połączeniu dwóch lub więcej systemów, programów czy też aplikacji, które to poprzez odpowiednio zintegrowaną komunikację sieciową są w stanie przekazywać między sobie informacje w postaci cyfrowej.

Proces ten jest korzystny, ponieważ umożliwia integracje oprogramowania PrestaShop z innym systemem o podobnej strukturze. Możemy wymieniać, przekazywać informacje pomiędzy systemami takie jak: stany magazynów, dane produktów, oferty, faktury i pozostałe dane.

Integracja może przebiegać jednoetapowo lub wieloetapowo w zależności od struktury systemów, podsystemów danej organizacji czy też struktury danej społeczności tworzącej zintegrowane systemy informatyczne. Integracje mogą także być przeprowadzane w małych systemach lokalnych jak i również na szeroką skalę w dużych systemach informatycznych.

Integracja programu PrestaShop z oprogramowaniem Comarch

Integracja programu PrestaShop z popularnym programem Comarch Optima pozwala osiągnąć współprace obu aplikacji między sobą. Systemy są w pełni zintegrowane poprzez odpowiednią wtyczkę. Integracja tego rodzaju daje możliwość przesyłania zamówień z systemu PrestaShop do systemu Comarch ERP Optima.

Proces przebiega od początku do końca w pełni automatycznie, dlatego też wszelkie dodatkowe działania są tutaj niepotrzebne. Zyskujemy czas oraz szybkość w działaniu danego procesu. Poprzez integracje możemy także uzyskać aktualizacje stanów magazynowych czy też aktualizacje cenników z Comarch ERP Optima.

Dodatki, jakie możemy wdrożyć do systemu PrestaShop to przede wszystkim takie rozwiązania jak:

  • Przesyłanie zamówień z PrestaShop do Comarch ERP Optima
  • Aktualizacja stanów magazynowych z Comarch ERP Optima do PrestaShop
  • Aktualizacja cen z wybranego cennika Comarch ERP Optima do PrestaShop-I wiele innych

Integracja programu PrestaShop z oprogramowaniem Subiekt 

Oprócz integracji oprogramowania PrestaShop z Optima Comarch możemy także zintegrować nasz system z innym popularnym programem Subiekt. Tutaj oczywiście za pośrednictwem wtyczki, dodatku istnieje możliwość połączenia ze sobą systemów, które będą służyć do przesyłania danych, aktualizacji modułów księgowych czy też handlowych. Zalety integracji są widoczne od razu. Mamy możliwość aktualizacji stanu magazynu znajdującego się w oprogramowaniu PrestaShop z systemem Subiekt GT. Wszystkie dane są synchronizowane pomiędzy procesami przepływu informacji.

Dodatki, jakie możemy wdrożyć do systemu PrestaShop to przede wszystkim takie rozwiązania jak:

  • Przesyłanie zamówień z PrestaShop do Insert Subiekt GT
  • Aktualizacja stanów magazynowych z Subiekt GT do Prestashop
  • Przesyłanie produktów z Subiekt GT do PrestaShop
  • I wiele innych

Podsumowanie

Korzystając z aplikacji integrujących system PrestaShop z innymi popularnymi systemami jak na przykład Optima czy Subiekt GT, możemy zaktualizować dane z jednego systemu na drugi lub też w drugą stronę. Informacje mogą być przesyłane oraz aktualizowane tak jakby istniały w jednej wspólnej bazie danych.

Połączenie jest w pełni szyfrowane oraz zabezpieczone protokołami bezpieczeństwa. Integracja przebiega szybko i sprawnie. Poprzez wdrożenie tego rozwiązania możemy zaoszczędzić na czasie. Wszystko jest w pełni zintegrowane. Warto więc postawić na jakość oraz bezpieczeństwo działania tego produktu.

Programy służące do integracji z systemem PrestaShop wahają się od 50 złotych do 150 złotych.

Źródło: https://sellintegro.pl/15-prestashop

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj