Ewa Wolańska i in.

Jak to poprawnie napisać?

Piszesz w życiu różne teksty. Do pracy, do szkoły, do urzędu, o charakterze osobistym. Są mniej lub bardziej twórcze, a czasem zupełnie prozaiczne. Jest to: list, życiorys, prezentacja, sprawozdanie, upoważnienie, wypowiedzenie, referat, konspekt, skarga, gratulacje, podziękowania, kondolencje.

Można wymieniać prawie w nieskończoność. Są i bardziej odkrywcze: książka, wiersz, publikacja naukowa.

Jednak słowem pisanym rządzą określone prawidłowości. Nie zawsze je znasz, o niektórych do tej pory nawet nie słyszałeś, ale pomimo to zdajesz sobie sprawę, że ich znajomość jest Ci potrzebna.

Być może jesteś osobą ciekawą. Taką, która zawsze chce wiedzieć co z czym i jak. Zadajesz wiele pytań, lecz nie możesz uzyskać na nie jasnych i jednoznacznych odpowiedzi.

Zastanawiasz się jak sobie z tym wszystkim poradzić. Dlatego między innymi odwiedzasz tę stronę. Ale to za mało. Chciałbyś również wiedzieć jak poprawnie redagować tekst. Co zrobić aby pisać lepiej niż inni. Poprawniej, bardziej estetycznie. Wreszcie dowiedzieć się jak zrobić dobry przypis, a jak podzielić tekst.

Chcesz wiedzieć, jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Jak zaimponować szefowi, kolegom, rodzinie, wydawcy, a także co najważniejsze samemu sobie.

Być może chciałbyś aby inni zobaczyli w Tobie profesjonalistę. Być może już nim jesteś, a bycie profesjonalistą zobowiązuje.

Może być też tak, że zwyczajnie wpadniesz w panikę, bo przyszło Ci napisać jakiś tekst, wygłosić mowę, napisać ogłoszenie. Nie wiesz jak się do tego zabrać, co uwzględnić, a czego nie i w jaki sposób to powinno wyglądać.

Dla takich osób powstał poradnik „Jak pisać i redagować”, który w profesjonalny sposób odpowiada na pytanie jak poprawnie zredagować dowolny tekst, ten z życia, jak też bardziej twórczy, a także prezentuje użyteczne przykłady i wzory 55 tekstów.

Jest to świetny poradnik. Gwarancją jakości jest z pewnością wydawnictwo (PWN).

Na szczęście nie jest to także zbyt kosztowna inwestycja, a że Ci się opłaci teraz i w przyszłości – to pewne.

Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych. Ewa Wolańska i in.

1 komentarz do “Jak to poprawnie napisać? Ewa Wolańska i in.”

  1. Paulina, Odpowiedz

    Często korzystam z tej strony i podoba mi się jej nowy wygląd. Jedyne co denerwuje to te angielskie napisy przy komentarzach.

Skomentuj