Strona główna Inne Jaki stół wybrać do salonu?

Jaki stół wybrać do salonu?

W wielu mieszkaniach jest zbyt mało miejsca, by urządzić odrębną jadalnię lub umieścić duży stół w kuchni. W takich lokalach stół jadalniany ustawia się zwykle w salonie, gdzie sprawdza się jako miejsce do spożywania posiłków przez całą rodzinę oraz w czasie przyjmowania gości. Jeżeli zastanawiasz się, jaki stół wybrać do salonu, poznaj ofertę mebli Meblini.

1. Stół jadalniany czy stolik kawowy?
2. Rozkładany stół dla całej rodziny

Pokój dzienny z powodzeniem może spełniać wiele funkcji. W ciągu dnia jest przyjazną przestrzenią do wypoczynku dla wszystkich domowników, a nocą może zmieniać się w sypialnię dla rodziców lub gości. Może być również jadalnią, jeżeli zmieści się w nim wygodny stół z krzesłami. Jakie stoły do pokoju dziennego są najlepsze?

Stół jadalniany czy stolik kawowy?

W pokoju dziennym można umieścić zarówno klasyczny stół jadalniany, jak i stolik kawowy. Na niewielkiej powierzchni z reguły konieczny jest kompromis i konieczność wybierania pomiędzy jednym typem stołu. Stolik kawowy jest dopasowany do wysokości kanapy i umożliwia komfortowe oglądanie telewizji, czytanie bądź spędzanie czasu przy planszówkach. Dzięki niemu ma się wystarczająco dużo miejsca, by ustawić obok siebie filiżankę z kawą oraz przekąski. Niestety, taki stół nie sprawdza się w czasie obiadu. Jest zbyt niski, przez co trudno wygodnie zjeść przy nim zupę lub drugie danie. Stoły do pokoju dziennego – Meblini są przystosowane do potrzeb użytkowników, którzy chcą w salonie zarówno jeść obiady i przyjmować gości, jak i spędzać czas na relaksowaniu się przy kawie. Wysokie stoły sprawdzą się w niemalże każdej sytuacji, zwłaszcza, że ich forma jest nowoczesna i ciekawa. Dzięki temu znakomicie podkreśla się styl pokoju dziennego i jednocześnie zastępuje proste meble do jadalni.

Rozkładany stół dla całej rodziny

Jeżeli pokój dzienny jest pomieszczeniem pełniącym wiele funkcji, na co dzień lepiej sprawdzi się w nim niewielki stolik, przy którym zmieszczą się jedynie domownicy. Aby zmieścili się przy nim również goście, dobrze jest postawić na mebel z funkcją rozkładania. Rozkładany blat zapewni sporo miejsca na zastawę stołową i umożliwi posadzenie przy wspólnym stole nawet kilku osób więcej. Po zakończeniu spotkania rodzinnego lub przyjęcia w towarzystwie przyjaciół wystarczy złożyć stół i korzystać z salonu tak jak wcześniej.

Innym ciekawym meblem są stoły z podnoszonym blatem. Dzięki nim zyskuje się połączenie funkcjonalności stołu jadalnianego i stolika kawowego. Wystarczy unieść blat do góry lub obniżyć go, by zupełnie zmienić charakter wnętrza i możliwości jego wykorzystania.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj