Strona główna Inne Kiedy warto skorzystać z telefonicznej porady prawnej?

Kiedy warto skorzystać z telefonicznej porady prawnej?

Dorosłe życie stawia przed nami wiele wyzwań, którym musimy stawić czoła. Bywa, że nowa sytuacja zupełnie nas zaskakuje, a my nie wiemy, jak sobie z nią poradzić. W takim momencie warto skorzystać z porady prawnej przez telefon.

Porada prawna przez telefon – czym jest?

Doradztwo prawne online to porada adwokata lub radcy prawnego, z której możemy skorzystać, dzwoniąc na infolinię z poradami prawnymi. Rozmowa odbywa się przez telefon lub w formie wideoporady. Infolinia jest całodobowa – prawnicy są do dyspozycji klientów nawet w weekendy i święta.

Rozwód i walka o alimenty

Porada prawna przez telefon to dobry pierwszy krok, jeśli przygotowujemy się do podziału majątku czy walki o alimenty. Warto mieć świadomość, że alimenty należą się nie tylko dzieciom. O alimenty może również ubiegać się były małżonek, jeśli po rozwodzie utraci środki do życia. Szanse na uzyskanie alimentów dla byłego małżonka są wyższe, jeśli to druga strona ponosi winę za rozpad małżeństwa (np. dopuściła się zdrady). Taką zdradę trzeba udowodnić w sądzie, co nierzadko jest trudne również pod względem emocjonalnym – nieocenionym wparciem będzie wtedy prawnik, który spojrzy na sytuację z dystansu i pomoże nam podejmować racjonalne decyzje.

Zakładanie działalności gospodarczej

Obecnie działalność gospodarczą można założyć bez wizyty w urzędzie. Wystarczy zarejestrować firmę, wypełniając wniosek online w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Jeśli jednak dotychczas byliśmy zatrudnieni wyłącznie na umowach o pracę czy zlecenie, możemy mieć problem z prawidłowym wypełnieniem wniosku. Jakie wpisać kody PKD? Jakie miejsce wykonywania działalności gospodarczej? Czy przysługuje mi prawo do tzw. małego ZUSu? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie porada prawna przez telefon – z pomocą prawnika założymy firmę bez wychodzenia z domu.

Odrzucenie spadku z długami

Spadek nie zawsze oznacza korzyści majątkowe. Bywa, że spadkodawca pozostawia po sobie długi. Dla osoby dziedziczącej taka sytuacja oznacza tylko stres i konieczność dopełnienia formalności. Warto skorzystać wtedy ze wsparcia prawnego.

Bezpodstawne zwolnienie dyscyplinarne

Zwolnienie dyscyplinarne to nic przyjemnego. Często wiąże się z poczuciem bycia niewystarczalnym, poczuciem winy i wstydem. Czasem, gdy emocje opadną, osoba zwolniona dyscyplinarnie zaczyna zadawać sobie pytanie, czy były pracodawca, aby na pewno postąpił zgodnie z prawem. Swoją indywidualną sytuację warto skonsultować z prawnikiem – można to zrobić przez telefon, bez wychodzenia z domu.

Porada prawna przez telefon to narzędzie, które sprawia, że opiekę prawną może uzyskać każdy. Czasami, gdy z różnych względów mamy opory przed wizytą w kancelarii prawnej, warto zadzwonić na infolinię z poradami prawnymi i przekonać się, że wsparcie prawnika to nieoceniona pomoc w różnych sytuacjach życiowych.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj