Strona główna Edukacja Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu”

Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu”

PODZIEL SIĘ

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock zapraszają do udziału w XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego O LIŚĆ DĘBU. Uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu, która odbędzie się w listopadzie 2019 r., będzie towarzyszył koncert poezji śpiewanej i program poetycki.

Cele konkursu to:
– pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej;
– konfrontowanie twórczości poetyckiej;
– promowanie młodych twórców.

Uczestnikiem może być każdy autor, który w terminie do 20 września 2019 r. nadeśle zestaw wierszy, niepublikowanych w wydawnictwach zwartych i czasopismach (zastrzeżenie dotyczy czasopism i magazynów papierowych oraz internetowych, natomiast dopuszczamy teksty publikowane na blogach i prywatnych stronach autorów). Teksty nie mogą być nagrodzone w innych konkursach.

Nadsyłane prace powinny być napisane w języku polskim. Organizatorzy nie ograniczają tematyki, sugerują jedynie możliwość sięgnięcia po tematykę płocką. Na konkurs należy nadesłać – w postaci maszynopisu, wydruku komputerowego lub czytelnego rękopisu – zestaw pięciu wierszy w czterech egzemplarzach.

Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie powołane przez organizatorów jury złożone z krytyków literackich, poetów i przedstawicieli organizatora.

Zobacz
Ogłoszenie o konkursie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here