Strona główna Firma Pokaż się z dobrej strony! 3 pomysły na wizytówki dla fachowców

Pokaż się z dobrej strony! 3 pomysły na wizytówki dla fachowców

Wizytówki dla fachowców ułatwią promocję biznesu na lokalnym rynku. Dlaczego są ważne i jak je zaprojektować? Podpowiadamy!

Hydraulicy, serwisy naprawiające sprzęt AGD, kominiarze czy specjaliści, którzy świadczą usługi z dojazdem do domu lub działają na zasadzie poleceń to fachowcy z rynku lokalnego, dla których wizytówki są świetną formą promocji małego biznesu.

Wizytówki dla fachowców

Wizytówki są niewielkimi zadrukowanymi kartonikami. Zazwyczaj znajdują się na nich dane adresowe i kontaktowe. Od lat służą do przekazywania kontaktów. To prosta forma reklamy i promocji, która jeszcze długo – mimo postępującego online marketingu – będzie funkcjonowała w wielu branżach.

Będą przydatne dla fachowców, którzy działają na zasadzie poleceń. Hydraulicy, elektrycy, glazurnicy i wszyscy inni specjaliści od remontów zazwyczaj są polecani na lokalnym rynku i po dobrze wykonanej pracy zostają zapamiętani. W ich przypadku zatem dobrze jest po zakończonym zleceniu zostawić pliczek wizytówek, by inwestor mógł przekazać do nich kontakt swoim znajomym.

Fachowcy, którzy są tzw. złotą rączką również mogą skorzystać z druku wizytówek. W wielu domach wciąż na lodówce czy w innym miejscu wiesza się karteczki z ważnymi numerami telefonów. Kominiarze, osoby, które dowożą butle gazowe czy chociażby zarządcy budynku – tym osobom wizytówki są niezbędne.

Jak zaprojektować wizytówki?

W przypadku fachowców wizytówki powinny być proste i czytelne. Najlepiej, jeśli zawierają niezbędne informacje: nazwę firmy lub imię i nazwisko, numer telefonu, zakres usług, opcjonalnie adres. Ważne będą również godziny działania i godziny, w jakich klienci mogą się kontaktować. Wpisując zakres usług, warto wyszczególnić te usługi i informacje, które są istotne z perspektywy klienta, który szuka fachowca z dojazdem do domu. Może być to np. „diagnoza zmywarki/pralki/lodówki – bezpłatnie”, „dojazd na terenie XXX bezpłatny”, „usługi 24h”. Na wizytówce może znaleźć się również logo firmy, jeśli takie posiadamy.

Istotna będzie również kolorystyka oraz format wizytówki. Mogą być one bowiem jednostronne lub dwustronne. Na jednej stronie można umieścić dane kontaktowe, na drugiej zakres usług i przykładowe ceny czy ważne komunikaty. Pamiętaj, by wizytówka była czytelna i nie miała zbyt wielu informacji. Należy na niej umieścić tylko te najważniejsze.

Projekt wizytówki można wykonać samodzielnie. Na stronach internetowych dostępne są gotowe szablony, wymagają jednak one choć podstawowej znajomości programów graficznych.

Jak zlecić wydruk wizytówek?

Wykonanie wizytówek można zlecić drukarni internetowej. Wystarczy przesłać odpowiednio przygotowane pliki, wybrać rodzaj wizytówek i nakład. Zamówienie zostanie dostarczone na wskazany adres. Cały proces odbywa się online, bez wychodzenia z domu i bez bezpośredniego kontaktu.

Przy zleceniu wizytówek ważne jest dostarczenie plików w odpowiednim formacie. Na stronie drukarni internetowej znajdziesz wytyczne do projektów. W razie problemów możesz liczyć na poradę pracowników i fachowców od druku.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj