Strona główna Inne Politechnika Świętokrzyska rozpoczyna współpracę z IBM Polska

Politechnika Świętokrzyska rozpoczyna współpracę z IBM Polska

Politechnika Świętokrzyska rozpoczyna współpracę z IBM Polska. Umowa zakłada wsparcie dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych Politechniki poprzez organizowanie wspólnych wykładów otwartych, seminariów oraz praktyk i staży.

Porozumienie w tej sprawie podpisali w piątek rektor uczelni oraz przedstawiciel zarządu IBM.

„To będzie partnerska współpraca z Politechniką Świętokrzyską. Przygotowaliśmy wiele programów do realizacji z uczelnią, aby kształcić nowe pokolenia specjalistów z dostępem do najnowszych technologii” – mówił Piotr Beńke, dyrektor ds. technologii IBM Polska.

Eksperci z IBM zapewnią merytoryczne wsparcie przy modyfikacji istniejących programów studiów oraz udział praktyków w tworzeniu nowej oferty edukacyjnej. Praktycy z branży informatycznej będą również prowadzić zajęcia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

„Współpraca z IBM Polska sprawi, że oferta edukacyjna Politechniki Świętokrzyskiej będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodzieży” – podkreślił prof. Zbigniew Koruba, rektora Politechniki Świętokrzyskiej.

Politechnika Świętokrzyska stale poszerza grono przedsiębiorstw z branży technologicznej, z którymi realizuje wspólne projekty badawczo-naukowe. W ostatnich tygodniach PŚK, zawarła takie porozumienia m.in. z Mesko S.A., firmą działającą w branży zbrojeniowej oraz z Zakładami Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „Chemar” S.A., którego działalność koncentruje się na produkcji odlewów staliwnych oraz obróbce mechanicznej. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ ekr/


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj