Strona główna Firma Reklama zewnętrzna – rodzaje, przykłady

Reklama zewnętrzna – rodzaje, przykłady

Tablice reklamowe można spotkać praktycznie na każdym rogu. Standardowe formy reklamy zewnętrznej są prezentowane na nośnikach typu billboardy, tablice podświetlane, citylighty, słupy ogłoszeniowe zamontowane w pobliżu ruchliwych ulic i chodników, na stacjach benzynowych czy wiatach przystanków. Taka forma marketingowego przekazu dociera do szerokiego grona potencjalnych klientów. Podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze nośniki reklamowe.

Definicja reklamy zewnętrznej
Czytelna, powszechna i skuteczna w dotarciu do masowego odbiorcy – tak pokrótce można scharakteryzować „outdoor advertising”. Czym jest reklama zewnętrzna? Definicja jednoznacznie wskazuje, że to forma marketingowego przekazu umieszczanego poza miejscem zamieszkania potencjalnego klienta. Przede wszystkim jest skierowana w stronę osób, które spędzają większość czasu w ruchu. Do najważniejszych atutów reklamy zewnętrznej można zaliczyć długofalowy sposób oddziaływania na odbiorcę oraz brak nachalności w przekazie.

Outdoor ma wiele innych zalet. Reklama zewnętrzna pozwala na bezpośrednią łączność z konsumentami. Poza tym jest zrozumiała, czytelna i zachęcająca dla potencjalnego klienta. Reklama zewnętrzna służy tworzeniu identyfikacji marki oraz na długo pozostaje w pamięci odbiorcy. Największym zainteresowaniem cieszą się nośniki reklamowe bazujące na rozbudowanej w warstwie wizualno-świetlnej. Chodzi przede wszystkim o energooszczędne oświetlenie LED, które znajduje zastosowanie szczególnie na zewnątrz budynków.

Rodzaje reklamy zewnętrznej
Na szczególną uwagę zasługują nośniki typu infoscreen, które są doskonale widoczne również po zmroku. Reklama tego typu charakteryzuje się wysoką rozdzielczością wyświetlanych obrazów oraz ciekawą kolorystyką. Do skutecznych nośników reklamowych zalicza się także neony, które najlepiej prezentują się na drzwiach wejściowych, szybach czy ścianach budynków handlowo-usługowych. Dużą popularnością cieszy się także siatka winylowa, z której zbudowana jest wielkoformatowa reklama zewnętrzna. Rodzaje nośników reklamowych o powierzchni nawet 100 m kw. prezentowane są w przestrzeni publicznej – w pobliżu ulic i autostrad.

Do pozostałych form zewnętrznego marketingu można zaliczyć.

  • Billboardy – specjalne tablice reklamowe, które zazwyczaj umieszczane są na podwyższeniu lub wysokich konstrukcjach. Można je spotkać na ścianach bloków znajdujących się w bliskiej odległości od ruchliwych ulic. Billboardy są montowane w taki sposób, aby były doskonale widoczne z daleka. Mogą różnić się między sobą wymiarami. Najczęściej spotykane są billboardy 5,04 x 2,38 m.
  • Citylighty – niewielkich rozmiarów tablice podświetlane można spotkać na przystankach autobusowych. W ostatnich latach zyskały znacznie na popularności. Podświetlane od wewnątrz tablice reklamowe są umieszczane także na dworach lub w pobliżu galerii handlowych, czyli w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Najpopularniejsze formy reklamy zewnętrznej, które może wykonać dla nas DRW Studio to:

  • kasetony reklamowe są zaliczane do najbardziej efektywnych nośników marketingowych, montowanych na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Podświetlane reklamy mogą przybierać dowolny kształt i rozmiar. Kasetony reklamowe oferowane przez DRW Studio zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak: dibond, plexi, aluminium, MDF. Dzięki temu są wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego prezentują się oryginalnie o każdej porze dnia i zachowują walory estetyczne przez naprawdę długi okres czasu.
  • szyldy reklamowe pełnią nie tylko funkcję marketingową, ale też informacyjną. Reklamy zewnętrzne tego typu mogą być wyprodukowane z różnych materiałów. DRW Studio wykonuje szyldy reklamowe z trwałego PCV, dibondu, plexi lub blachy ocynkowanej. Najczęściej montowane są na elewacji budynku lub wewnątrz obiektów handlowo-usługowych. Szyldy z dibondu mogą być podświetlone energooszczędnymi diodami LED i oklejone folią z pełnokolorowym nadrukiem.

Podsumowanie
Wybór nośników reklamowych jest na tyle bogaty, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie kasetony i szyldy reklamowe, które zostały wykonane z materiałów odpornych na korozję, promieniowanie UV czy niskie temperatury. Zazwyczaj zbudowane są z lekkich oraz niezwykle trwałych profili. Reklamy zewnętrzne pozwalają w ciekawy sposób wyeksponować dany produkt lub logo firmy. Dużym atutem kasetonów czy szyldów reklamowych jest niska cena oraz możliwość dotarcia do wielu klientów.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj