Strona główna Edukacja Rzeszowska uczelnia stworzy platformy e-usług edukacyjnych

Rzeszowska uczelnia stworzy platformy e-usług edukacyjnych

12 nowych platform oferujących e-usługi stworzy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Mają one m.in. ułatwić dostęp do różnych usług świadczonych elektronicznie oraz podnieść jakość studiowania i nauczania. Wartość projektu oszacowano na ponad 5,6 mln zł.

Uczelnia rozpoczęła już realizację projektu „Platforma e-usług edukacyjnych”, który w 85 proc. zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego realizacja potrwa do końca czerwca 2018 r.

Rzecznik uczelni Przemysław Pawlak poinformował, że głównym założeniem projektu jest stworzenie i wprowadzenie 12 nowych elektronicznych platform świadczących e-usługi zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych i administracyjnych uczelni.

Powstanie zatem m.in. platforma e-wykładów, gdzie będą udostępnione nagrania filmowe z wykładów, odbywających się na uczelni, wraz z niezbędnymi materiałami. Pawlak zauważył, że będzie to sporym ułatwieniem dla studentów, którzy np. z powodu choroby nie uczestniczyli w tradycyjnych wykładach.

Powstanie też platforma e-kontakt, dzięki której student będzie mógł napisać np. pismo do dziekana, które natychmiast trafi do adresata; platforma e-rekrutacji, e-tablica ogłoszeń, usługa e-listy obecności i elektroniczny obieg dokumentów, czyli e-repozytorium.

„Wpłynie to na poprawę usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, ułatwi dostęp do tych usług i ułatwi kontaktowanie się studentów z uczelnią, co w konsekwencji podniesie warunki studiowania. Ponadto, dzięki rozbudowie i modernizacji zaplecza komunikacyjnego i informatycznego podniosą się także warunki i efektywność nauczania w naszej uczelni” – zauważył Pawlak.

Dodał, że projekt zakłada również ścisłą współpracę z gospodarką i instytucjami publicznymi przy wdrażaniu e-usług. Ponadto niektóre z e-usług, np. wykłady, będą udostępniane nie tylko studentom, ale wszystkim zainteresowanym.

Dodatkowym ułatwieniem dla studentów i wykładowców będzie Interaktywny System Badań, w którym studenci będą mogli wyrażać swoje opinie.

Uczelnia stworzy również elektroniczne platformy działających przy uczelni Klinik: Prawa, Przedsiębiorczości, Administracji oraz Bezpieczeństwa.

Na potrzeby projektu WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zakupi urządzenia niezbędne do realizacji i wdrożenia e-usług m.in. nowoczesne serwery kasetowe, biblioteki taśmowe oraz zasilacze UPS i agregat prądotwórczy.

Projekt „Platforma e-usług edukacyjnych” oszacowano na ponad 5,6 mln zł, z czego 85 proc., czyli prawie 4,8 mln zł, będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

Pawlak wyjawił, że projekt WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej został oceniony najwyższej spośród wniosków złożonych przez uczelnie niepubliczne z Podkarpacia.

„Platforma e-usług edukacyjnych” to kolejny unijny projekt, który w najbliższym czasie zrealizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia na pięć projektów dla studentów otrzymała łącznie ponad 4 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest to – zdaniem Pawlaka – najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni na Podkarpaciu.

Projekty współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020. Zakładają uruchomienie nowych anglojęzycznych specjalności oraz bezpłatnych zajęć dodatkowych dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

PAP – Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj