Strona główna Edukacja 78 doktoratów wdrożeniowych na Politechnice Śląskiej

78 doktoratów wdrożeniowych na Politechnice Śląskiej

78 doktoratów wdrożeniowych, w tym 10 w zakresie sztucznej inteligencji, zrealizują naukowcy Politechniki Śląskiej w Gliwicach dzięki środkom otrzymanym na ten cel w ramach 3. edycji programu “Doktorat wdrożeniowy” resortu nauki.

Jak podała w czwartek uczelnia, to najlepszy wynik w kraju.

“To ogromny sukces naszej uczelni. I doskonały dowód na to, że strategia obrana przez Politechnikę Śląską w 2016 r. przynosi zakładane efekty. Jako europejski uniwersytet techniczny prowadzimy zarówno innowacyjne badania naukowe, jak i kształcimy wysoko wykwalifikowane kadry na rzecz społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Dzięki ministerialnemu wsparciu naszych projektów, które będziemy realizować w ramach doktoratów wdrożeniowych, mamy realną możliwość aktywnego, pozytywnego wpływu na rozwój współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także umacniania pozycji polskiej nauki i gospodarki na arenie międzynarodowej” – powiedział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Doktorat wdrożeniowy to praca badawcza doktoranta, która ma wymiar nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny. Badania są prowadzone pod okiem pracodawcy, u którego młody naukowiec jest zatrudniony. To daje gwarancje praktycznego zastosowania wyników w przemyśle, biznesie i wielu innych dziedzinach życia.

Środki finansowe będą przeznaczone na dofinansowanie kosztów wykorzystania infrastruktury badawczej, wykorzystywanej podczas przygotowania rozprawy doktorskiej i na stypendium doktoranckie.

Program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest skierowany do osób rozpoczynających kształcenie w szkole doktorskiej, ale to uczelnie są wnioskodawcami, zgłaszając do udziału w programie przyszłego doktoranta. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj